Zaślubiny Wschodu z Zachodem

The Marriage of East and West
duchowość, kontemplacja
religia
kalofonia

Bede Griffiths, benedyktyn, przez trzydzieści pięć lat przebywał w Indiach, gdzie uczestniczył w pionierskich próbach prowadzenia wspólnoty chrześcijańskiej, naśladującej zwyczaje hinduskiego aśramu oraz przejmującej tamtejsze sposoby życia i myślenia. Bede Griffiths jest m.in. autorem książek: "Złota nić", "Powrót do środka", "Chrześcijański aśram", "W poszukiwaniu najwyższej...

Bede Griffiths jest m.in. autorem książek: "Złota nić", "Powrót do środka", "Chrześcijański aśram", "W poszukiwaniu najwyższej świadomości".

Głównym wątkiem "Zaślubin Wschodu z Zachodem" jest ukazanie korzyści, jakie dla świata mogłyby płynąć z "zaślubin" dwóch tradycji: wedyjskiej i judeochrześcijańskiej, wschodniej z jej brakiem przemocy i intuicyjną mądrością oraz zachodniej z jej siłą i racjonalizmem.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 1996 (okładka książki)

źródło okładki: http://sklep.zysk.com.pl/

Andrzej | 2016-08-25