komiksy
Wkp

str. 4 Osiedle Swoboda txt i gfx: Śledziu str. 22 Kot pocztowy - listy str. 23 Galeria Produktywnych str. 24 Biały Kruk+ The Red Star txt: K. Mirowski str. 25 Aurora: Black or White txt: Śledziu gfx; Ś. & A. Janicki str. 33 Recenzje str. 35 Zdzichu i Wujas txt: Aleksander gfx: Simson str. 43 Pobocza - Krzyś wizjoner txt: MiNiM41 str. 47 Fido i Mel: Creepy Story...

str. 4 Osiedle Swoboda txt i gfx: Śledziu
str. 50 Biegunka txt i gfx: Śledziu

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/produkt/4

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/produkt/4

Wkp | 2014-01-16

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXVI (KILKA FINAŁÓW)

Po opuszczeniu Produktu numer 3, kierujemy się bezpośrednio trasą szybkiego ruchu na miejscowość Produkt 4, która wita nas roznegliżowaną Aurorą. Zajeżdżamy więc na Osiedle Swoboda (tym razem No Name) i razem z chłopakami wybieramy się na obrzeża do ziemianki Ciacha, by pomógł nam rozwiązać problem Szopy z Grubasami (kolejny świetny komiks dla tych, którzy lubią poważne rzeczy) , a po wystrzałowym finale, zwiedzamy porcję listów i twórczości czytelników, ukulturalniamy się Kącikiem Białego Kruka (tym razem Magnus czeka na nas) i recenzją Red Star, a wreszcie skręcamy ku znanej nam już Aurorze. Komiks może i wesoły, ale jak na temat homoseksualizmu i homofobii, zbyt prosty i ze źle położonym tuszem.

Potem i po wstąpieniu na chwilę w objęcia recenzji, zaglądamy na wieś do Obudna, gdzie w klimatach Asterixa, trwa walka z Radiem Maryjan (niezła satyra dla mniej wrażliwych) i po kilku mądrych rzeczach (bio Chrisa Cunninghama i Raczkiewicza),...

trycha | 2014-02-18
Przeczytana: 2000 rok

Ten magazyn, to rzecz niemal tak kultowa jak moonwalk Jacksona, jak włosy Violetty Villas, jak pulp fiction! Pamiętam to podniecenie, z którym wybiegałem do kiosku sprawdzić, czy kolejny numer już się ukazał, a czas oczekiwania mógł być naprawdę długi.

Nie śmiem nawet oceniać poszczególnych numerów, dla mnie to zawsze będzie całość, mimo spadku jakości po kilkunastu numerach. W środku historie ze świetną i świeżą fabułą, czasem wręcz genialną kreską i sposobem kadrowania. Zawsze z humorem, który potrafił rozbawić do łez (kultowe wnętrze okładki pierwszego Produktu). Do moich ulubionych zadań podczas lektury należało zawsze poszukiwanie nazw zespołów, na kadrach np. Osiedla Swoboda, których sam wówczas słuchałem. Mega rzecz! Szkoda, że tak rzadko pojawia się coś takiego. Z drugiej jednak strony, Produkt wypromował całą rzeszę młodych komiksiarzy - Śledzia, autorów KRL'a, WilQ'a, Likwidatora i wielu innych.

bartix3 | 2017-08-07
Na półkach: Przeczytane, Komiksy