Produkt - 3 - (2/2000)

Cykl: Produkt (tom 3)
Wydawnictwo: Niezależna Prasa
komiksy
Wkp

str. 4 Osiedle Swoboda: stuffka większa niż życie txt i gfx: Śledziu str. 22 Kot pocztowy - listy str. 23 Galeria Produktywnych str. 24 Kurzan txt: Śledziu, gfx: Lepsko str. 31 Recenzje str. 33 Wyprawa Marka Kamińskiego na Biegun Południowy txt i gfx: Zeus str. 35 Piekielny Mikę txt: Łukasz Chmielewski str. 37 Polowanie na Bizona txt: Gajos, gfx: Simson & A....

str. 4 Osiedle Swoboda: stuffka większa niż życie txt i gfx: Śledziu

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/produkt/3

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/produkt/3

Wkp | 2014-01-15
Na półkach: Komiksy

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXV (REPERKUSJE)

Trzeci przystanek na naszej podróży znów otwiera Osiedle Swoboda (jeśli pominąć relację z Coconu na drugiej stronie okładki), Stuffka większa niż życie, w której Smutny i Dźwiedziu znajdują pracę, po raz pierwszy pojawia się osiedlowy telepata Ciachciarachciach, a życie Szopy zostaje zagrożone, kiedy konkurencyjni dilerzy chcą w bolesny sposób przekonać go do swej racji… i tym razem jest to komiks smakowity, ważki i mądry, choć mniej poważny od pierwszego epizodu.

W dalszej kolejności zatrzymujemy się przy listach i galerii (tym razem początki Cabały możemy w niej zobaczyć), poznajemy losy Kurzana, dziecka wychowanego przez kury, dostajemy porcję recenzji, wybieramy się na Biegun południowy, czytamy o Mike’u Mignoli i Kevinie Smith (dzięki niemu poznałem i pokochałem twórczość reżysera)...

Polowanie na bizona, które następuje potem, to kontynuacja przygód Zdzicha i wujasa, słabsza, ale nadal zabawna.

W Kąciku Białego Kruka czeka na nas...

trycha | 2014-02-18
Przeczytana: 2000 rok

Ten magazyn, to rzecz niemal tak kultowa jak moonwalk Jacksona, jak włosy Violetty Villas, jak pulp fiction! Pamiętam to podniecenie, z którym wybiegałem do kiosku sprawdzić, czy kolejny numer już się ukazał, a czas oczekiwania mógł być naprawdę długi.

Nie śmiem nawet oceniać poszczególnych numerów, dla mnie to zawsze będzie całość, mimo spadku jakości po kilkunastu numerach. W środku historie ze świetną i świeżą fabułą, czasem wręcz genialną kreską i sposobem kadrowania. Zawsze z humorem, który potrafił rozbawić do łez (kultowe wnętrze okładki pierwszego Produktu). Do moich ulubionych zadań podczas lektury należało zawsze poszukiwanie nazw zespołów, na kadrach np. Osiedla Swoboda, których sam wówczas słuchałem. Mega rzecz! Szkoda, że tak rzadko pojawia się coś takiego. Z drugiej jednak strony, Produkt wypromował całą rzeszę młodych komiksiarzy - Śledzia, autorów KRL'a, WilQ'a, Likwidatora i wielu innych.

bartix3 | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017