Wstępniak : człowiek, który był w "Bildzie" Hansem Esserem

literatura faktu

źródło okładki: google

mts1986 | 2012-10-17
Przeczytana: 28 października 2012

Wallraff podejmuje tematy trudne i niewygodne dla możnych tego świata spod znaku dolara ubranych w garnitury od Armaniego . Moja przygoda z nim zaczęła się od „Nowego Wspaniałego Świata”, który przeczytałem w maju tego roku. We „Wstępniaku” obnaża mechanizmy, którymi jesteśmy omotani na co dzień… Pokazuje jak media w służbie kapitałowi i doraźnym korzyściom gotowe są na wszystko, nasuwa mi się tutaj pewna analogia postaw dziennikarzy Bilda w kapitalistycznym RFN do pisarzy afirmujących socrealizm w „Zniewolonym umyśle”. Przekraczają oni granice, które wydawać by się mogło, że już zostały maksymalnie przekroczone. Pozornie dwa różne systemy, z których każdy jest jedynie słuszny, a mechanizmy tożsame… Książka jest niezwykle aktualna zwłaszcza obecnie, kiedy wmawia nam się, że w imieniu walki z kryzysem można deptać prawa pracownicze, narzucać dowolne godziny pracy, eksmitować ludzi na bruk, a wszystko w imię tworzenia nowych miejsc pracy i utrzymania obecnie istniejących. A jak się...

ŻuŻu | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Straciła na aktualności, to co w niej opisano jako szokujące, dziś jest normą.

Marcin Szewczyk | 2016-03-15
straszne-bobo | 2016-01-07