Elementy prawa

Wydawnictwo: WSiP
8302090557
prawo
vivien

Podręcznik adresujemy do uczniów ponadgimnazjalnych szkół ekonomicznych wszystkich specjalności. Został dostosowany do obowiązującego programu nauczania dla technika ekonomisty. Polecamy go także studentom pierwszych lat studiów i wszystkim, których tematyka prawna interesuje. Autor omawia tu podstawowe pojęcia prawne, prawo cywilne, prawo rodzinne, gospodarcze, postępowanie cywilne, prawo...

Autor omawia tu podstawowe pojęcia prawne, prawo cywilne, prawo rodzinne, gospodarcze, postępowanie cywilne, prawo pracy, administracyjne i finansowe oraz prawo karne. Zapoznaje czytelników z obowiązującym, podstawowym materiałem normatywnym, ukazuje problemy natury prawnej, jakie mogą się pojawić podczas realizacji procesów gospodarczych, a także przedstawia zasady prawidłowego czytania i rozumienia aktów prawnych (ustaw i rozporządzeń), zwłaszcza wobec szybkich zmian ustawodawstwa i przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Podręcznik obejmuje wiadomości niezbędne dla ekonomistów, którzy będą pracować nie tylko w różnych działach gospodarki, lecz także będą tam pełnić odmienne funkcje.
Wyjaśniono w nim ogólne zasady funkcjonowania prawa i jego rolę w gospodarce rynkowej, zarówno w skali makro - jako elementu zarządzania i realizacji polityki gospodarczej państwa, jak i w skali mikro - w podejmowaniu i realizacji określonych decyzji, dokonywaniu operacji, zawieraniu umów.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: google