Star Trek Dziennik Pokładowy nr 1

Star Trek. Log One
8371202679
fantastyka
Elika77

Trzy pasjonujące epizody z najpopularniejszego telewizyjnego serialu science fiction. Poza granicami galaktyki . Okręt Enterprise zmierza w kierunku tajemniczego sygnału radiowego i zostaje nagle uwięziony na orbicie wokół martwej gwiazdy. Dostaje się pod panowanie potężnej, obcej siły, która może zniszczyć wszystko, co żywe na jego pokładzie! Powtórka z przeszłości. Spock cofa się w czasie,...

Powtórka z przeszłości. Spock cofa się w czasie, aby zapobiec zdarzeniom mającym nadejść w przyszłości...

Pożeracz planet. Do granic Galaktyki zbliża się olbrzymia kosmiczna chmura. Enterprise zostaje wysłany do jej zbadania. Zanim jednak załoga może cokolwiek zrobić, chmura pożera planetę Alondra... po czym kieruje się w stronę Mantillesa - globu zamieszkałego przez 82 miliony ludzi!

źródło opisu: okładka

Northman | 2014-10-05
Przeczytana: 14 lutego 1996

To chyba była moja pierwsza (albo jedna z pierwszych, już niestety nie pamiętam dokładnie) książka kupiona z własnego kieszonkowego:) Byłem jeszcze dzieciakiem, a jako rzeczony dzieciak strasznie lubiłem podpatrywać co też oglądają w telewizji rodzice, więc i na "Star Trek" zdarzało mi się chyłkiem rzucić okiem, więc kiedy zobaczyłem tę okładkę, od razu chciałem mieć książkę:)

Dla dwunastolatka lektura była po prostu zachwycająca:) Do dzisiaj w sumie dużo z tego zostało. Jakoś tak cztery czy pięć lat temu znów czytałem "Dziennik pokładowy Nr 1" i ma on ciągle w sobie to "coś". To oczywiście nie to samo co film czy serial, ale w dalszym ciągu czuć ten klimat międzygalaktycznych podróży, setek światów i przygód przeżytych na odległych od siebie o niewyobrażalne ilości parseków planetach. Bohaterowie też ciągle ci sami i świetnie znani:) Któż bowiem obeznany w temacie nie pamięta Kapitana Kirka, Spocka, czy Doktora Łamignata?:)

Trzy zawarte w "Dzienniku..." historie...

rad | 2017-04-30
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Rewelka! Ale chyba tylko dla wielbicieli gatunku. Mocno przewidywalne czytadełko.

Adam Orzeł | 2017-03-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars