Poczucie własnej wartości wyd. eSPe

Wydawnictwo: eSPe
poradniki

Istnieje wiele sposobów na to, by wzmacniać u dziecka wiarę we własne siły. Pewne siebie dziecko stanie się w przyszłości zrównoważonym i pogodnym dorosłym; brak poczucia własnej wartości bywa przyczyną niebezpiecznych zaburzeń osobowości: problemów w relacjach z innymi osobami (także w kontekście związków uczuciowych) oraz zachowań autoagresywnych. Autorka wyjaśnia w swojej książce, jak: zwracać się do dziecka (odpowiednimi słowami, właściwym tonem i z pozytywnym nastawieniem); nawiązać z dzieckiem otwarty dialog na temat jego emocji; ustalić dokładne zasady, które będzie mogła uznać cała rodzina; wraz z dzieckiem dostrzegać błędy i szukać lepszych rozwiązań; nauczyć się oceniać rzeczywistą wagę problemu.

ansz | 2013-10-31
litpawel | 2015-07-30