Artyleria niemiecka 1933-1945

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-86209-54-2
historia
kommandeur

Książka opisuje rozwój niemieckiej artylerii w latach 1933-1945. Omówiona została jej organizacja, taktyka użycia oraz uzbrojenie. Książka zawiera zestawienie wraz z krótkim opisem wszystkich typów uzbrojenia artyleryjskiego używanego przez armię niemiecką, w tym uzbrojenia zagranicznego przejętego przez Wehrmacht.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Grzesio | 2012-12-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Militaria
Przeczytana: 1996 rok

Dość dobra przekrojowa pozycja dotycząca niemieckiej artylerii okresu II wojny światowej - tak organizacji, jak i działań i uzbrojenia. Można mieć jednak zastrzeżenia do dość po macoszemu potraktowanych opisów technicznych poszczególnych typów dział.

książek: 2038
MatvonChutzik | 2017-06-29