Nuda w kulturze rozrywki. Poradnik

Wydawnictwo: WAM
Still Bored in a Culture of Entertainment. Rediscovering Passion and Wonder
poradniki
A--

Nigdy nie mieliśmy tylu form spędzania wolnego czasu, co dzisiaj. Kino domowe, internet, gry komputerowe, elektroniczne gadżety, galerie handlowe. Mimo tego co rusz spotyka się ludzi, którzy zdają być tym wszystkim znudzeni. Zabijają czas, ponieważ rozrywka stała się dla nich ucieczką od przykrych uczuć, sposobem na szukanie wrażeń, które pozwolą zapomnieć rodzajem placebo dla zagubionej duszy, spragnionej sensu i ludzkiej bliskości. W czasach, kiedy kanapowi lenie serfują po sieci w poszukiwaniu rozrywki odwracającej uwagę od nudy egzystencji, Richard Winter nie tylko zdiagnozował tę wyniszczającą chorobę, ale przepisał na nią lekarstwo. Przeczytajcie tę książkę. To doskonały lek dla duszy!
[James W. Sire, autor książki The Universe Next Door]

źródło opisu: WAM, 2012

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=60799

Zlad | 2013-02-22

Słowo "nuda" nie brzmi dla mnie zbyt naukowo, jednak w tym przypadku pasuje doskonale. Richard Winter przypomina nam zapomniane koncepcje na temat specyficznego stanu duszy, niegdyś określanego mianem Acedia. Nie pisze o depresji. Raczej o poczuciu niedosytu, rozdrażnienia i apatii. Wspomina o teorii przepływu i o koncentracji. Część rozdziałów poświęcona jest duchowości, którą to autor traktuje jako niezbędny element w dochodzeniu do spokoju ducha.

Lenaila | 2016-07-24
Sanna | 2016-04-29