Heiße Beute

Tłumaczenie: Thomas Stegers
Cykl: Stephanie Plum (tom 8)
Wydawnictwo: Wilhelm Goldmann Verlag
Hard Eight
3-442-54563-3
humor, kryminał
niemiecki
Elika77

Stephanie Plum hat es wirklich nicht leicht: Ihre Familie spielt mal wieder verrückt, ihr Liebesleben ist ein einziges Chaos, und der Kautionsflüchtling Andy Bender, den sie vor Gericht bringen soll, ist einfach nicht zu fassen. Nun wird sie auch noch von ihrer Mutter und von Grandma Mazur dazu verdonnert, einer entfernten Bekannten kostenlos einen Gefallen zu tun: Mabel Markowitz, lange verwitwet, hat eine Enkeltochter namens Evelyn, die samt ihrer siebenjährigen Tochter Annie wie vom Erdboden verschluckt ist, und Mabel macht sich größte Sorgen um die beiden. Zusammen mit ihrer Kollegin Lula macht sich Stephanie auf die Suche nach den Vermissten. Sie hofft, über Evelyns Scheidungsanwalt brauchbare Informationen zu erlangen – ein Schritt, den sie schon bald bitter bereut. Denn Albert Kloughn, dessen Anwaltspraxis nicht gerade floriert, heftet sich von Stund an aus Langeweile und Abenteuerlust an Stephanies und Lulas Fersen und treibt die beiden mit seiner tapsigen Art fast in den Wahnsinn. Dann stellt sich auch noch heraus, dass Eddie Abruzzi. der finsterste Gangster von ganz Trenton, ebenfalls hinter den Verschwundenen her ist. Kein Grund zur Freude für Stephanie und Lula, denn Eddie versteht überhaupt keinen Spaß. Er ist entschlossen, Stephanie von ihrer Suche abzubringen – und sei es mit Hilfe eines Killers im Häschenkostüm…

źródło opisu: Wilhelm Goldmann, 2002

deana | 2018-01-09
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Po dość długiej przerwie wracam do przygód szalonej Stephanie Plum i cóż.. to nadal nie zawodzi.

Stephanie dostała tym razem dosyć nietypowe zlecenie. Nie szuka zbiega ale porwane przez rodzica dziecko. Nowe okoliczności, nowe doświadczenie ale Grajdoł, Stephanie i jej wręcz magiczna umiejętność ściągania niebezpieczeństw niezmienne. Wszystko czego oczekujemy czyli Lula, jakiś upierdliwy NS, wybuchające samochody, włamania do mieszkania i bezcenna babcia - wszystko jest w dawkach, które rozbawią nawet największego ponuraka. Oczywiście Komandos i Morelli także się pojawią a życie uczuciowe Steph bardzo ale to bardzo się skomplikuje.

,,Ósemka wygrywa" to powrót do rozrywki z najwyższej półki. Wybuchy .. śmiechu i niekontrolowane ataki ... głupawki gwarantowane. Płacze się tylko ze śmiechu bo dawno Plumka nie była tak zabawna w swej nieporadności. Trzeba jej przyznać, że duża zasługa w tym też jej przeciwnika, którego kreatywność dorównuje pechowości Steph. Poza babcią do akcji...

enigmatique | 2013-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

Właśnie skończyłam czytać i nie mogę się doczekać kiedy dorwę następną część:) Zakończenie - rewelacyjne. Tą serię można czytać w ciemno - każda część jest niesamowita i poprawia humor bardziej niż najlepszy deser na świecie. W 8 części jest dużo Komandosa:) Pojawia się klaun - prawnik oraz damski odpowiednik Komandosa Jeane Ellen, która jest zbyt idealna, żeby ją polubić;) Są też zając i niedźwiedź jeżdżące samochodem no i oczywiście Morelli zaglądający w dekolt naszej Steph. Dreszczyk emocji i duużo dużo humoru.

lacerta | 2017-01-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Śliwka kolejny raz nie zawodzi. Ogromna dawka humoru i przerażenia gwarantowana. Robi się coraz groźniej, a Stephanie znów pokazuje swoje nieustraszone oblicze. Broń, wybuchające samochody oraz szalone pościgi - nic dziwnego, że nasza łowczyni nagród tak łatwo znajduje sobie nowych pomocników.
Oczywiście nie mogło zabraknąć dwóch wspaniałych kompanów Steph - Luli i babci Mazurowej. Morelli miesza w głowie Stephanie. Komandos jeszcze bardziej miesza w głowie Stephanie. Do tego mamy niedźwiedzia, królika, Nixona i Clintona. A na końcu Valerie pokazuje, że "pazur" to rodzinna cecha Plumów.

Janet Evanovich jest bezkonkurencyjna, tak samo jak jej bohaterka.

książek: 2084
Aniutka90 | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

Kolejna cudowna przygoda Plum. Mnóstwo śmiechu i zabawnych nowych postaci! Mnóstwo Rangera i jego zalotów do Stephanie! Mnóstwo podpalanych samochodów naszej bohaterki, ekshibicjonistów i za mało kajdanek. Cała "Śliweczka"!
Polecam jak zawsze!

miqa | 2013-07-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Janet Evanovich – jedna z najlepiej zarabiających pisarek USA.
UWAGA! Dziś (17.07.) polska premiera ósmego tomu przygód niezawodnej łowczyni nagród, Stephanie Plum.
Tym razem miłośnicy śliwki nie musieli długo czekać na kolejny tom i na pewno będą niezmiernie szczęśliwi mogąc od dziś trzymać w rękach książkę „Ósemka wygrywa”. Co tym razem spotka Stephanie Plum? Z jakimi sprawami będzie musiała się zmierzyć? I jak potoczy się jej życie miłosne?

„Kalorie się nie liczą, jeśli są związane ze świętowaniem. Wszyscy to wiedzą.”

Idealna siostra Stephanie, Valerie, po tym jak mąż uciekł od niej z opiekunką i zabrał jej wszystko przeprowadziła się z dwójką córek do domu rodziców Stephanie, gdzie od dawna mieszka babcia Mazurowa, podeszła wiekiem, ale młoda umysłem zabawna staruszka. Stephanie dzieli za to swoje mieszkanie z chomikiem Rexem, a po tym jak pokłóciła się z niedoszłym narzeczonym Joe Morellim, raczej nieszybko się to zmieni.

[ Całość recenzji na moim blogu:...

Ania | 2017-08-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Ósemka przyniosła mi małe rozczarowanie. Niby wszystko się zgadziało, a jednak ta część mnie nie porwała. Atmosfery nie był w stanie podgrzać nawet sam Komandos;)

Stephanie i gra wojenna

„- Coś jeszcze? - spytałam
- Nie, ale jakoś dziwnie się czuję, z tym, że nie rzuciłaś mi się do gardła.
- Rozczarowany?
- Taa - przyznał. - Kupiłem gaz pieprzowy.”*

Wyobraź sobie, że w twoim życiu cały czas coś się dzieje, a chwila spokoju, bez żadnych dziwnych wydarzeń, jest na wagę złota. Niby ciekawie jest gdy zawsze jest coś do zrobienia, można się pośmiać, pomóc, a może nawet zarobić. Jednak zbyt dużo atrakcji jest również męczące i… niebezpieczne, zwłaszcza gdy spotka się niebezpiecznych ludzi.

Stephenie nie byłaby sobą gdyby po raz kolejny nie wpadła w tarapaty. Wszystko zaczęło się dość nie pozornie. Sąsiadka rodziców kobiety, Mabel, prosi ją by odnalazła jej córkę i wnuczkę, które nagle zginęły. Między wykonywaniem swoich obowiązków jako agentka do spraw windykacji poręczeń rozpoczyna poszukiwania, co z kolei nie podoba się niejakiemu Eddiemu Abruzziemu. Mężczyzna również poszukuje Evelyn i Annie, ale początkowo nikt nie potrafi dojść co...

Joanna | 2013-07-18
Przeczytana: 07 lipca 2013

Stephanie Plum, agentka do spraw windykacji poręczeń czyli mówiąc zwyczajowo łowca nagród, kobieta po "miłosnych przejściach", uzależniona w stopniu maksymalnym od mrożonego ciasta, po raz kolejny wpada w tarapaty.

Na prośbę najbliższej sąsiadki babci Mazurowej z Grajdoła - Pani Markowitz podejmuje się odnalezienia jej wnuczki Evelyn, która wraz z córeczką Annie znika bez śladu w tajemniczych okolicznościach. Bez większej wiary w sukces swych działań Stephanie rozpoczyna poszukiwania. To nie podoba się jednak niejakiemu Eddiemu Abruzziemu, właścicielowi domu, który wynajmuje Evelyn. On również poszukuje kobiety. Może być dla niej śmiertelnym wręcz zagrożeniem. Jak się bowiem okazuje, nie jest on zwykłym właścicielem wynajmowanych nieruchomości. Prowadzi sporo szemranych interesów. Pochłania go też nietypowe i niebezpieczne hobby. Abruzzi jest człowiekiem groźnym, nieobliczalnym i nie cofającym się przed niczym, by osiągnąć wyznaczony cel. W wyścigu o odnalezienie Evelyn jak cień...

Viconia | 2013-07-21
Przeczytana: 15 lipca 2013

Już ósmy raz spotykam się ze Stephanie Plum. Ósmy raz wybucham śmiechem już po pierwszych zdaniach. Czyli nic się nie zmieniło, Evanovich nadal utrzymuje poziom i dostarcza fanom serii czystej rozrywki.

Muszę przyznać, że autorka niektórymi pomysłami powala na łopatki. Bo że Stephanie ma problem ze złapaniem NSa to wiadomo. Że wybucha jej samochód? Już nawet ona przywykła. Kolejny dziwny człowiek się z nią zaprzyjaźnia? Normalka. Próbuje komuś pomóc i przypadkiem naraża się na gniew jednego z najgroźniejszych ludzi w okolicy? Jej się to często zdarza. Ale to, że prześladują ją królik i niedźwiedź pałający żądzą mordu rozwaliło mnie do reszty. To było tak komiczne, że aż nieprawdopodobne. Ale jak wiecie, jeśli chodzi o Stephanie wszystko jest prawdopodobne, więc i morderczy królik wpasuje się w tą rzeczywistość ;)

Stephanie z dobrego serca próbuje znaleźć wnuczkę sąsiadki swoich rodziców. Wnuczka i jej matka zapadły się pod ziemię, a sąsiadka może przez to stracić dom. Steph...

Jakże odmówić przysługi wieloletniej sąsiadce ? Zdecydowanie nie w takiej dzielnicy jaką jest Grajdoł.
Tym razem problem związany jest z prawem do opieki nad dzieckiem, ucieczką jednego z rodziców z córką i kwestią domu, który stanowił gwarancję wydania owego aktu opieki i zapewnienia, że nie dojdzie do uprowadzenia.
Sprawa, jakiej po sąsiedzku podjęła się Stephanie, nagle staje się punktem zainteresowania wielu innych osób - w tym kilku niebezpiecznych znajomych z przeszłości, przez co na nowo ożyje historia Ramireza.
W całość wmiesza się także pewna łowczyni nagród, przyrównywana do Kobiety Kota.
Pozostaje też niewyjaśniona kwestia uczuć Komandosa oraz przysługi, do której spłaty zobowiązała się Stephanie, a ten dług wdzięczności tylko się powiększa, gdy w powietrze wylatują kolejne samochody i niespodziewanie szybko ubywa par kajdanek.

Autorka zgrabnie wplata fakty z przeszłości bohaterki, nie nudząc tymi wstawkami a uzupełniając akcję. Dzięki temu sprawdza się teoria iż...