Star Wars Komiks Extra 1/2011 (2)

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Star Wars Komiks Wydanie Specjalne (tom 2) | Seria: Legendy Star Wars
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Clone Wars: In Service of the Republic/The Clone Wars: Hero of the Confederacy
9772082356023
komiksy
MistrzSeller

Kwartalnik Star Wars Komiks Extra to trzeci, po miesięczniku Star Wars Komiks i kwartalniku Star Wars Komiks Wydanie Specjalne, periodyk wydawnictwa Egmont poświęcony komiksom z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pismo ma większą objętość, co pozwala zaprezentować w jednym numerze nawet sześć zeszytów wydania oryginalnego. W poprzednim numerze zamieściliśmy opowieść Niewolnicy Republiki, rozgrywającą się dwadzieścia dwa lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci, wkrótce po wybuchu wojen klonów. Nadszedł czas na kolejne dwie historie, opowiadające o tym konflikcie i toczące się w tym samym roku. Pierwsza z nich, W służbie Republiki, przedstawia walkę z separatystami na planecie Khorm, lodowym świecie położonym w Środkowych Rubieżach. Siłami Republiki na Khormie dowodzą mistrzowie Jedi: Plo Koon, Kit Fisto oraz Tauht. Dwóch pierwszych doskonale znamy z nowszej filmowej trylogii, a także z animacji Wojny klonów. Drugi komiks, Bohater Konfederacji, to przede wszystkim opowieść o intrydze hrabiego Dooku, a także o dwóch wybitnych pilotach. Jeden z nich, Anakin Skywalker, to największy as sił republikańskich. Drugi, Tofen Vane, z pochodzenia valahariański arystokrata, walczy po stronie Konfederacji. W obu komiksach spotkamy doskonale znane czarne charaktery - oprócz wspomnianego hrabiego Dooku, pojawia się tu zarówno jego mistrz, Darth Sidious, jak i podwładna - Asajj Ventress, łysogłowa Mroczna Jedi.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1311.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1311.html

SarmatAE | 2018-01-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy