First Things First
poradniki
poradniki

Wszyscy musimy radzić sobie z ogromem obowiązków, zadań i wyzwań, jakie stawia życie. Mamy przy tym poczucie, że powinniśmy być świetnie zorganizowani i odnosić sukcesy na każdym polu. Jest to jednak niezmiernie trudne musimy dokonywać wyborów i ustanawiać priorytety. I tu okazuje się, że umiejętność porządkowania spraw to nie lada sztuka. Autorzy pokazują, jak dzielić sprawy na naprawdę ważne i takie, które można pominąć. Uświadamiają nam, że nie chodzi o to, by robić więcej w krótszym czasie i być niewolnikiem zegara i terminarzy. Oferują za to nowoczesny sposób zarządzania czasem, który pozwala ujrzeć życie jako harmonijną całość.Książka ta stanowi nieocenioną pomoc zarówno dla zapracowanych biznesmenów, jak i dla wszystkich, którzy chcą wieść bardziej satysfakcjonujące życie.

źródło opisu: Wydawnictwo REBIS, 2005

jestemtu | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Poradnik mormońskiego trener rozwoju osobistego... brzmi jak brzmi, ale jestem pod dużym wrażeniem.
To druga książka tego autora, którą pochłonąłem, którą tak samo jak poprzednią w ponad połowie pomazałem ołówkiem, do której wiem, że będę wracać jeszcze nie raz.

Tyle.

Konrad | 2012-10-07
Na półkach: Przeczytane, 2012, Wyjątkowe
Przeczytana: 07 października 2012

Czytałem wiele książek o organizacji czasu. Różne koncepcje mieszały się, nie wiedziałem już co wybrać. Ta książka jest inna niż wszystkie pozostałe. Napisana z perspektywy, ujmuje w sobie zawartość tego wszystkiego z czym już się spotkałem, poddaje analizie, nie stroni od krytyki. Nie daje jednoznacznej odpowiedzi na to jak zarządzać swoim czasem. Trzeba to wyczytać między wierszami, odwołuje się do głębszych wartości. To wręcz przewodnik duchowy i rachunek sumienia dotyczący tego, w jaki sposób wykorzystujemy czas w naszym życiu. To czyni tą książkę niezwykle wartościową i godną polecenia. Z przyjemnością będę do niej wracał w przyszłości.

Joasia Markowska | 2011-05-20

Gdy prowadziłam własną działalność gospodarczą sprzedając produktu finansowe, książka ta pomogła mi w dobrej organizacji dnia pracy. Kiedy samemu jest się sobie szefem trzeba dbać o samodyscyplinę. Rady i wskazówki zawarte w książce stosuję do dziś. Polecam wszystkim, którzy gubią się w codziennej gonitwie życia.

Predict | 2013-02-02
Przeczytana: 2010 rok

Polecam, trochę mi pomogła ogarnąć chaos, chociaż nadal muszę się bardzo pilnować bo mam tendencję do odwlekania i zostawiania rzeczy najważniejszych na później ;)
Przez około 2 lata używałem planera tygodnia, sprawdzał się całkiem nieźle. Teraz przeniosłem się na metodę Getting Things Done i używam internetowego doit.im zgodnego z tym systemem. Ale chyba te kartki bardziej pozwalały pilnować się terminów i zmuszały do przemyślenia co tydzień zadań (bo trzeba było część przepisać na kolejną kartkę jeśli się nie wykonało w poprzednim tygodniu).

Poszukująca | 2016-11-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2016

Dla tych, którzy próbują wydłużyć dobę i poszukują czasu.

mariola | 2016-10-26
paskudek | 2016-08-15