Prawda i piękno

The Sccience of Self-Realization
hinduizm, kryszianizm, Indie, religia
religia
Getos

Odwieczna kultura Indii jest nieprzebranym źródłem, z którego każdy może czerpać szczęście. Przyjmując starożytną mądrość tego kraju zarówno starzy, jak i młodzi mogą w pełni doświadczyć życia przynoszącego satysfakcję. "Prawda i piękno" zachęca, byśmy zrezygnowali z namiastki tak zwanego szczęścia oferowanego przez świat materialny, a w zamian skosztowali szczęścia trwałego, które właściwe...

"Prawda i piękno" zachęca, byśmy zrezygnowali z namiastki tak zwanego szczęścia oferowanego przez świat materialny, a w zamian skosztowali szczęścia trwałego, które właściwe jest naszej jaźni.

źródło opisu: The Bhaktivedanta Book Trust, 1989

źródło okładki: http://www.e-antykwariat.net/

Straszydło-Dydłoń | 2014-08-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wschodnie

Trudno jest "ogwiazdkować" wydawnictwo takie jak "Prawda i piękno", ponieważ książki podejmujące zagadnienia filozoficzno-religijne nie podlegają podobnym kryteriom oceny jak naukowe opracowania, że o beletrystyce nie wspomnę. Jeśli ktoś jest absolutnym sceptykiem i każdą rozmowę - a "Prawda i piękno" to zapis wywiadów i wykładów założyciela Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny, Śrili Prabhupady - traktuje jak niepotrzebne zawracania głowy i bełkot, to nawet i dziesięć gwiazdek nie skłoni do zmiany zdania. Jednakże - cytując samego Prabhupadę - jeśli jesteśmy poważnie zainteresowani poszukiwaniem kluczowym odpowiedzi w życiu człowieka, to powyższa pozycja jest lekturą idealną. W przystępny sposób nie tylko przybliża filozofię wedyjską, ale też tak odmienną od zachodniej kulturę subkontynentu indyjskiego.
Rozmowa duchowego przywódcy z Johnem Lennonem, Yoko Ono i George'em Harrisonem należy do jednych z bardziej błyskotliwych i słusznie od tych "pogawędek"...