Europa dyktatur

Tłumaczenie: Joanna Hashold
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trudny Wiek XX". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Das Europa der Diktaturem. Eine neue Geschichte des 20 Jahrhunderts
978-83-01-16048-7
Europa, dyktatura, totalitaryzm, XX wiek
historia
Michał

Dlaczego wiek XX często nazywany jest wiekiem dyktatur? Nowoczesna i syntetyczna historia Europy w XX wieku autorstwa pracowników Instytutu Badań nad Totalitaryzmem im. Hannah Arendt jest pierwszą tak szczegółową próbą odpowiedzi na to pytanie. W nowatorski sposób przedstawia jeden z największych problemów współczesnej historii naszego kontynentu. Autorzy na podstawie wyników najnowszych...

Dlaczego wiek XX często nazywany jest wiekiem dyktatur?

Autorzy na podstawie wyników najnowszych badań poddają analizie dwudziestowieczne europejskie dyktatury, dochodzą genezy ich powstania, obserwują i analizują ich rozwój, a kończąc na upadku, próbują określić jego przyczyny i towarzyszące mu wydarzenia. Ukazują okoliczności, dzięki którym systemy dyktatorskie utorowały sobie drogę do władzy, a także przemiany ustrojowe, które umożliwiły te przemiany, dokonujące się często za społecznym przyzwoleniem. Książka jest doskonałym studium stosunków międzynarodowych w XX-wiecznej Europie.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2009

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

Daniel | 2014-04-13

Warto przeczytać bo nie które rzeczy wydają się nam znajome jeśli poczytamy aktualne wiadomości.

Michał | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016