Gwiezdne wojny Komiks. Część I: Mroczne Widmo

Star Wars: Episode I The Phantom Menace
Amidala, Obi Wan Kenobi, Jar Jar
komiksy
MistrzSeller

Komiksowa adaptacja pierwszej części kosmicznej sagi. Federacja handlowa wstrzymała dostawy na planetę Naboo. Wielki kanclerz wysyła dwóch rycerzy Jedi- Qui-Gon Jinna i Obi Wana Kenobiego, by załagodzili spór.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://komiks.polter.pl/Star-Wars-Czesc-I-Mroczne-widmo-n13714

comboometga | 2016-03-10
Na półkach: Przeczytane, Star Wars
Przeczytana: 09 marca 2016

Nic dodać, nic ująć.
Mroczne Widmo przedstawione w wersji komiksowej jest równie ciekawe i pasjonujące co film. Osobiście lubię poznawać historie nieznane, jak i te zmienione i pokazane w innych formach, więc dla mnie czytanie tego komiksu to była przyjemność.
Sądzę, że każdy fan Star Wars może po niego sięgnąć i się nie zawiedzie ;)

MistrzSeller | 2012-04-01
Przeczytana: 24 września 2010

Zgrabna adaptacja filmu. Nie ma nowych scen, wręcz przeciwnie. Fabuła skraca niektóre momenty (wyścig śmigaczy to tylko jakieś dwie strony). Ma to jednak swoje zalety, gdyż w ten sposób wyleciało sporo żenujących scen z Jar Jarem. Rysunki są ładne, w starym stylu. Idealnie komponują się z papierem, który pachnie starymi komiksami co dodaje trochę klimatu. Nie jest to pozycja obowiązkowa, ale totalny gniot też nie. Komiks ma wartość bardziej kolekcjonerską i sentymentalną.

Pierwszy wydany w Polszy komiks w wersji ekstra, i ciekawie otwiera grubotreściowce jak to nazwałem sobie przed sekundą. Ale jest niestety minimalnie gorszy od książki, tyle, że pod względem raczej opisów, których w komiksach jak wiadomo brak. Dodam iż jest to adaptacja, i pomaga wizualizacji. A i rysunki niczego sobie są. Dialogi też nie najgorsze!
Ale kiedy naprędce trzeba odświeżyć parę spraw związanych z Mrocznym Widmem, wspaniałą częścią.Czy zwizualizować sobie wszystkie postaci (albowiem ich tam parę wazniejszych jest) to komiks jest właściwy i warto po niego sięgnąć!

InnerSpirit | 2015-03-03
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: maj 1999

Jeszcze gorsze od filmu; napisany tylko po to by zarobić kasę na fanach, przy premierze filmu; do tego komiks jest wydany na toaletowym papierze; omijać z daleka

skun | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

Komiks zasługuje na uwagę i dość wysoką notę. Pojawi się pewnie pytanie dlaczego, skoro scenariusz opiera się na filmie, a więc przedstawioną historię wszyscy znają. Racja, ale największym atutem tego komiksu są rysunki. Zrealizowana na bardzo wysokim poziomie, bardzo wiernie oddają klimat gwiezdnych wojen. Do tego trzeba dodać dobrą jakość samego wydania przygotowanego przez Egmont i otrzymujemy pozycję z którą obowiązkowo musi się zapoznać każdy fan dobrego komiksu.

Huncwotcool | 2017-08-25
Na półkach: Komiksy, Przeczytane