Star Wars: Rycerze Starej Republiki. Tom 7. Starcie ambicji

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Star Wars: Rycerze Starej Republiki (tom 7)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Star Wars Knights of the Old Republic Volume 7: Dueling Ambitions
komiksy
MistrzSeller

Zayne Carrick, były uczeń Jedi, uwolniony od fałszywych zarzutów, jest wreszcie panem samego siebie i chce poszukać szczęścia w galaktyce. Zgodziwszy się na współpracę z towarzyszem podróży, hochsztaplerem Gryphem, Zayne i jego przyjaciele – Jarael, Rohlan, Slyssk i Elbee – ruszają do Światów Jądra, gdzie zamierzają rozejrzeć się za jakimś ciekawym zajęciem. Na początku mają statek i...

Zgodziwszy się na współpracę z towarzyszem podróży, hochsztaplerem Gryphem, Zayne i jego przyjaciele – Jarael, Rohlan, Slyssk i Elbee – ruszają do Światów Jądra, gdzie zamierzają rozejrzeć się za jakimś ciekawym zajęciem. Na początku mają statek i niezliczone pomysły: odebrać nieuczciwie zdobyte kredyty podejrzanemu Chevowi, zbadać sprawę dawno zaginionego statku wycieczkowego i oszukać wielki biznes związany ze sportowymi pojedynkami.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1448.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1448.html

Andi | 2018-11-07

Ten tom jest inny niż pozostałe. Już nie ma zbuntowanych Jedi i pościgu za Carrickiem, jego wina została zmazana, a on przemienił się z padawana w łowcę nagród i specjalistę od niszczenia różnorakich przekrętów - pod wodzą Grypha oczywiście, nikt tak nie zna się na interesach i spiskach, jak on.

Mamy w komiksie wiele wątków, jak walka z konsorcjum finansowym (taki przekręt, że tylko zacierać łapki), tajemniczym sithijskim asasynem, a także niezwykle ciekawy wątek walk na arenie, które emitowane są na ekrany całej galaktyki, a które okazują się nie tym, czym się wydawały.

Jednak wszystko to prowadzi do jednego punktu - do odkrycia kim naprawdę jest Jarael i dlaczego ukrywała się przed światem. Ostatnie kadry zapowiadają świetną zabawę w kolejnej części.

Kreska raz lepsza, raz gorsza, jednak najładniejsza jest stanowczo przy wątku asasyna, chyba jedna z moich ulubionych w Rycerzach Starej Republiki.

Ogólnie najbardziej bogaty w wydarzenia odcinek serii. Zdecydowanie polecam, tym...

Mateusz Ostrowski | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018