Ethos rycerski w dawnej i współczesnej wojnie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Obyczaje - prawo i polityka - życie codzienne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
83-88542-99-0
Tomek

Analiza etyki walki w trzech kulturach: arabskiej, japońskiej i europejskiej. W każdym z omawianych przypadków punktem odniesienia dla współczesności staje się starannie zrekonstruowany przez autora etos rycerski, określający zachowania wojownika zarówno wobec uzbrojonego przeciwnika, jak i ludności cywilnej. Duża ilość interesujących przykładów i przystępny język powodują, że czyta się ją z zapartym tchem.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=88&Podstrona=0

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl/Okl010adka/s_obycz_ethosryc.gif