Zgłosuj na książki roku 2017

Analiza finansowa jako narzędzie zarządzania finansami przedsiębiorstwa

978-83-62276-05-9
biznes, finanse
Getos

Książka Analiza finansowa jako narzędzie zarządzania finansami dotyczy podstawowych zagadnień z zakresu analizy finansowej, może z wyjątkiem rozdziału 6.1. "Ryzyko własne przedsiębiorstwa", które znajdują zastosowanie zarówno w dużych korporacjach, jak i małych przedsiębiorstwach. Jednak starałem się poruszane problemy i narzędzia poddać głębokiej analizie, eksponując wszystkie uwarunkowania i ograniczenia ich stosowania, jak również przestrzegać przed zbyt automatycznym i arbitralnym interpretowaniem uzyskiwanych informacji. Książka została napisana w ten sposób, aby czytelnik mógł zrozumieć logikę narzędzi stosowanych w analizie finansowej. Nie zawiera ona gotowych i uniwersalnych zestawów tych narzędzi, lecz raczej skłania do samodzielnego ich dobierania i konstruowania, w zależności od jakości posiadanych informacji źródłowych i potrzeb w zakresie informacyjnego zasilania procesów decyzyjnych. Liczne przykłady mają za zadanie ułatwić czytelnikowi zrozumienie prezentowanego wykładu oraz pogłębić umiejętności interpretacji wyników analizy. Wyniki badań nad kształtowaniem się niektórych parametrów finansowych w polskich przedsiębiorstwach, prezentowane przy omawianiu wybranych zagadnień (szczególnie płynności i rentowności), mają za zadanie ułatwić wyrobienie sobie poglądu o polskiej praktyce w tym zakresie, a tym samym i wspomóc interpretację wyników uzyskiwanych w analizowanej organizacji. Temu samemu celowi służą przedstawione w książce studia przypadków z wykorzystywaniem rzeczywistych danych.

źródło opisu: http://w.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl

źródło okładki: http://w.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl