Kapitan Cook

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Alistair MacLean utwory zebrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Interart
Captain Cook
8370601979
Tomek

"Historia, którą chcę opowiedzieć, wydarzyła się na początku XIX wieku. Pewnego dnia Jeremy Blyth, który pracował w marynarce królewskiej, ale miał dopiero popłynąć w swój pierwszy rejs, wszedł do piwiarni w Wapping. Była to typowa dla tego czasu i miejsca portowa tawerna — brudna, zadymiona, z popękanymi deskami w podłodze, pociemniałymi ścianami i sufitem."

źródło opisu: Interart, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Krzych_b | 2015-09-16
Przeczytana: wrzesień 2015

Pomimo, że książka, oparta na dziennikach żeglarza, nie jest sensacyjna, lektura wciąga.
Autor nie stara się wypełnić nieznanych faktów domysłami, nie uatrakcyjnia sztucznie wymyślonymi dialogami, jednak ma wiele własnych, ciekawych przemyśleń, co mogło stać za decyzjami najważniejszego dla morskiej nawigacji odkrywcy.

Dariusz | 2014-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Alistair Maclean wspomina swej książce wielkiego żeglarza jakim był James Cook admirał marynarki królewskiej. Wybitny odkrywca nowych ziem. Dwie wielkie wyprawy, które zakończyły się sukcesem, a trzeciej poniósł śmierć zabity przez tubylców na Hawajach. Książka ukazuje ciężkie życie żeglarzy, którzy musieli walczyć chorobami temperaturą , złą pogodą i problematy technicznymi. Lecz nie odstraszało ich to. Tyle dni po za domem wiedzieli że mogą już nie wrócić. Cook nakreślił wiele map odkrył wiele wysp. Wielu znam odkrywców którzy pływali pod wieloma banderami różnych krajów. Ciężki los odkrywcy. Książka przybliża mi losy Cooka jak zaczynał od zera i dzięki swej upartości zyskał wysoką nagrodę i wielką sławę. Załoga stała za nim murem.

SebastianN | 2014-03-14

Zdecydowanie polecam inne prace tego autora, przeczytałem ponieważ jestem jego fanem. Muszę jednak stwierdzić, że książka ta została napisana jakby "inną" ręką, jakby inny autor. Pozdrawiam