7 ans après...

Wydawnictwo: XO Editions
literatura piękna
francuski
Nelyt

Un divorce les avait séparés… … le danger va les réunir Artiste bohème au tempérament de feu, Nikki fait irruption dans la vie sage et bien rangée de Sebastian. Tout les oppose, mais ils s’aiment passionnément. Bientôt, ils se marient et donnent naissance à des jumeaux : Camille et Jeremy. Pourtant, le mariage tourne court : reproches, tromperies, mépris ; la haine remplace peu à peu l’amour....

Un divorce les avait séparés…
… le danger va les réunir

Pourtant, le mariage tourne court : reproches, tromperies, mépris ; la haine remplace peu à peu l’amour. Au terme d’un divorce orageux, chacun obtient la garde d’un des enfants : Sebastian éduque sa fille avec une grande rigueur alors que Nikki pardonne facilement à son fils ses écarts de conduite.
Les années passent. Chacun a refait sa vie, très loin de l’autre. Jusqu’au jour où Jeremy disparaît mystérieusement. Fugue ? Kidnapping ? Pour sauver ce qu’elle a de plus cher, Nikki n’a d’autre choix que de se tourner vers son ex-mari qu’elle n’a pas revu depuis sept ans. Contraints d’unir leurs forces, Nikki et Sebastian s’engagent alors dans une course-poursuite, retrouvant une intimité qu’ils croyaient perdue à jamais.

źródło opisu: http://www.guillaumemusso.com/roman-13-7-ans-apres.html

źródło okładki: http://www.guillaumemusso.com/roman-13-7-ans-apres.html

Paco | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, Astralny Man
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Jak mus to mus. Przymusem Musso wymusił na mnie czytanie.
Poprzednimi pozycjami. Dającymi do myślenia.
Więc nie odłożyłem. A ręka świerzbiała. Oj, świerzbiała.
Poszedł brodem, po linii najmniejszego oporu. Wysmażył to tak, jakby słowo pisane było kanciaste. Nieobrabialne.
Ukuł nawet niezłą fabułę, popartą chodliwym pretekstem, dziecięcych marzeń.
I przyśpieszył akcję. Na tyle galopującą,że nie wyrobiłem na zakrętach. A od zastosowanych w prawie każdej wypowiedzi wykrzykników, rozbolała mnie głowa. Tak więc potłuczony, z migreną i lekkim niesmakiem, dobywam z kieszonki kartkę.
Na razie żółtą.

Gosia | 2015-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 września 2015

Jak dotąd przeczytałam wszystkie powieści Guillaume Musso poza najnowszą "Central Park".
Jest to jeden z moich ulubionych autorów. Niestety w tej książce nie ma niczego, co tak bardzo charakteryzuje jego styl i sposób pisania. Książka przypomina pierwsze lepsze czytadło: banalne, przewidywalne, postacie przerysowane i płaskie, przygody nieprawdopodobne, a zakończenie w stylu happy end z taniego harlequina.
Dawno się tak nie zawiodłam.
Mam nadzieję, że w następnej książce autor powróci do swoich niepowtarzalnych opowieści z pogranicza świata realnego i magii, które od początku urzekły mnie swoją oryginalnością i nowatorstwem.

AuroraBorealis | 2017-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Sebastian i Nikki byli jak przysłowiowy ogień i woda, pełni skrajnych przeciwieństw i mieli zupełnie odmienne spojrzenia na świat. Po siedmiu latach od ich rozwodu nagle bez śladu znikają ich dzieci – 15-letnie bliźnięta Jeremy i Camille. Czy ktoś je porwał? Co się stało? Zdenerwowani i oszołomieni tą zaskakującą sytuacją rodzice postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i odnaleźć zguby. Czy im się to uda? Kto za tym stoi?

Ojojoj a co to się tym razem stało panie Musso?? Chyba jakiś wypadek przy pracy? Muszę przyznać, że nie jest to wyśmienity kąsek, na który się nastawiałam. Chyba się na pana obrażę, gdyż musiałam obejść się smakiem. I na poparcie swoich słów powiem, iż podczas czytania tego tytułu domyśliłam się o co chodzi już od samego początku. Haha, teraz to ja wygrałam i punkt dla mnie. Udało mi się pana przechytrzyć. ;)

Rzeczywiście jak ktoś już wspomniał w swojej opinii akcja wyglądała bardzo podobnie do tych które możemy zaobserwować w książkach Dana Browna. :) Niczym...

FairytaleePrincess | 2018-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2018

Nie była to najlepsza z książek pana Musso, ale też nie najgorsza. :)
Na początku wydała mi się dziwna. Dwójka rozwiedzionych rodziców "dzieli się" dziećmi... Żeby było śmieszniej - on wziął córkę, ona - syna. (to nie spojler, informacja o tym jest zamieszczona w opisie!).
Później całkiem fajnie, akcja nabiera tempa, ale gdzieś mi się zgubił ten klimat, gdzieś uciekło 'to coś' co przykuło mnie do Musso wcześniej.
I byłoby naprawdę całkiem nieźle, gdyby nie to, że tym razem udało mi się rozpracować pisarza i domyśliłam się co knuje. Ale gdy od wielu lat czyta się każdą jego książkę, to nie jest to aż takie dziwne. ;)
Rozczarowała mnie końcówka. Całkiem nie w stylu Musso, który lubił wszystko dopinać na ostatni guzik. Tutaj zakończenie urwane, bez wyjaśnień.
A najbardziej odczułam brak dalszych losów Paryskiej policjantki Constance. Polubiłam ją bardzo, kto wie, czy nie najbardziej z całej książki.
Choć Musso stać na więcej, to napisał przyjemną, ciekawą powieść, którą z czystym...

xLadyInBlack | 2018-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2018

Sebastian i Niki to dwie odmienne osobowości. On - pedantyczny i poukładany. Ona - roztrzepana i swobodna. Ogień i woda. Pomimo rozstania postanawiają razem wyruszyć na ratunek synowi. Dopiero za sprawą zniknięcia rodzina dopiero tak na prawdę się poznawać. Mimo upływu lat nadal gdzieś w głębi tli się w nich odrobina miłości, która kiedyś ich połączyła. Czy strach o życie bliskich osób sprawi, że odbudują to co zniszczyli dawno temu?

"7 lat później" to historia o miłości trudnej lecz jednocześnie pięknej. Jest to historia o sile rodziny, o poświęceniu, o trudnościach jakie ludzie często muszą pokonać by móc być razem. Pomimo niepodważalnych plusów, książka ta posiada również pewien minus, który raził mnie uporczywie po oczach. Akcja książki toczyła się w iście zawrotnym tempie. Czasami trochę z niedowierzaniem czytałam o szalonych akcjach, w którym brali udział główni bohaterowie.

"7 lat później" uważam za książkę dobrą, lecz nie rewelacyjną. Czegoś mi w niej zdecydowanie...

Dia | 2013-10-07
Przeczytana: 06 października 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Muszę przyznać, że Guillaume Musso to moje małe uzależnienie. Jak tylko książka pojawiła się w księgarni wiedziałam, że czeka mnie dzień pod znakiem pidżamy i czytania. Rzeczywiście nie pomyliłam się w tym, ze w jeden dzień skończyłam tę książkę ale skończyłam a nie połknęłam jak to bywało z wcześniejszymi książkami tego autora
Czytając cały czas miałam wrażenie , ze książka jest jak nie tego autora. Zawsze lubiłam połączenie światu realnego, zaświatów i fikcji z normalną fabułą, a 7 lat później przypomina trochę zwykły kryminał. W sumie łatwy do przewidzenia. Trochę zawiedziona jestem po lekturze ale to moje subiektywne odczucie.
Fabuła jest dość prosta - Nikki i Sebastian są po rozwodzie. Rożni ich wszystko łączy niewyjaśnialny magnetyzm…magnetyzm jednak nie wystarcza i małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Mają bliźniaki, którymi podzielili się po rozwodzie. Po 7 latach od rozwodu jedno z ich dzieci znika i wtedy, jak to w takich książkach bywa, łączą siły dla dobra dziecka...

czytamcałyczas | 2016-03-05

Kiedy zobaczyłem książkę,w księgarni.Wiedziałem,że muszę ją mieć/
Tak mnie skusiło,to co pisało na skrzydełkach.
Że kupiłem i wkrótce zacząłem czytać.
Książka pochłania mnie bez reszty.
Otóż mamy tu ludzie po rozwodzie.On konserwatywny lutnik,ona liberalna modelka i artystka.Ale,nie najwyżej klasy.
Mają dwoje dzieci.Syn i córka.
Pewnego dnia,te dzieci giną bez wieści.

Teraz zaczyta się super akcja.Mamy tu i Nowy Jork,Paryż i Brazylię.
Dużo się tu dzieje,co jakiś czas.Są niesamowite zwroty akcji.
Pojawia się kilka postaci drugoplanowych.

Mi osobiście najbardziej podobało się,to co było w Paryżu.
A ważny czytelnik,znajdzie też i Polski wątek.

Ogólnie 7 Lat Później.To świetna książka,przy której miło spędziłem czas.

Sebastian Larabee i Nikki Nikovski są byłym małżeństwem. Po rozwodzie wychowują dwoje bliźniąt. Matka wychowuje syna Jeremiego, ojciec zaś córkę Camille. Rodzice mają różne poglądy tak w sprawie życia, jak i wychowania dzieci. On jest chorobliwie podejrzliwy i sprawdza córkę na każdym kroku (nie dając jej ani odrobiny prywatności). Jego była żona wychowuje syna na zasadzie "luzu". Gdy pewnego razu Sebastian otrzymuje od żony niepokojący telefon w sprawie zniknięcia ich syna nie przypuszcza, że sprawy przyjmą aż tak niespodziewany obrót...
Tu zaczyna się historia pełna przygód. Nasi bohaterowie w poszukiwaniu zaginionego syna docierają nie tylko do Paryża ale też do Brazylii.

Tak w skrócie wygląda fabuła i więcej szczegółów nie zdradzam. O tym jak potoczą się losy tej pary i czy odnajdą Jeremy'ego - należy dowiedzieć się z lektury tej pełnej akcji książki.

To trzecia książka pana Musso, jaką przeczytałam (obok "Wrócę po Ciebie" i "Telefonu od anioła"). Tutaj - tak,...

BagatElka | 2015-07-15
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2015

To druga i ostatnia książka pana Musso po jaką sięgnęłam.
Jestem przekonana,że autor zanim przystąpi do pisania zażywa jakiegoś speeda.Jego książki to teledyski.Kilka poszarpanych scenek,minimum treści i zanim się czytelnik zorientuje następuje game over.
Nawet napisów końcowych nie sposób zaliczyć bo to w końcu teledysk a nie film.
Charakterystyka postaci u pana Musso nie obejmuje opisu przeżyć,nie dotyka psychiki a jedynie ogranicza się do cech zewnętrznych.I tak jak w teledysku błyśnie naga noga albo biust tak i tutaj,pomimo szybkiego tempa i skrótowości,autor zdążył napisać jakie pośladki i nogi miała jedna z bohaterek.Zresztą nie tylko ona.
Nie powinnam się dziwić,w końcu faceci są wzrokowcami.
Denerwują mnie i złoszczą tacy autorzy jak pan Musso ponieważ uważają czytelników za idiotów,którzy łykną wszystko.Nawet gdy jest napisane byle jak,byle co ,wystarczy na końcu wstawić kilka zdań podziękowania za nabycie książki i sumienie czyste a konto puchnie.
Nigdy więcej Musso!

Monika | 2014-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Powieści pana Musso podobają mi się mniej lub bardziej, ale zawsze minimum na "szóstkę" :) Zawsze też zaskakuje mnie zakończenie. A raczej zaskakiwało, bo "7 lat później" okazało się do bólu przewidywalne. A przez to książka straciła wiele na uroku.
Oceniam ją jako jedną z najsłabszych w dorobku Autora.