Islam Bez Zasłony

Wydawnictwo: Wydawnictwo w Wyłomie
religia
Abigail

„Islam bez zasłony” jest dokładnie tym, co opisuje podtytuł; spojrzeniem od wewnątrz na muzułmańskie wierzenia i życie. Dodatkową korzyścią jest fakt, że ta wnikliwa analiza islamu dokonana została przez byłych wyznawców Allaha, którzy są obecnie chrześcijanami. Canerowie zaprezentowali nam bezcenną perspektywę, która w znacznym stopniu ma na celu informować, zainspirować nas jako chrześcijan, jak i rzucić nam wyzwanie. Być może najbardziej przekonywującym aspektem „Islamu bez zasłony” jest „ludzka twarz”, z którą ukazany został konflikt między religią islamu a osobistą relacją z Jezusem Chrystusem, fundamentem i sednem chrześcijaństwa. Porywająca historia Canerów przypomina nam o ostrym, często krwawym prześladowaniu, jakie spotyka na całym świecie chrześcijan, którzy zrozumieli, że wszystkie wierzenia nie są takie same i że tylko Jezus jest „drogą, prawdą i życiem”.

źródło opisu: wydawnictwo w wyłomie

źródło okładki: wydawnictwo w wyłomie

porywacz_zwlok | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Islam jest dobry, ale chrześcijaństwo lepsze, krucjaty były złe ale dżihad jest gorszy … czyli w porównaniu to taka najmojsza prawda. Choć powielane są pewne stereotypy to i tak uważam, tą książkę za dobry materiał poznawczy, przynajmniej w kwestii islamskiej. Dużo faktów ale po stronie islamskiej, mniej trudnych chrześcijańskich historii … ale myślę, że zdrowy rozsądek każdego czytającego, zmusi do poszukiwania wiedzy na temat chrześcijaństwa. W bardzo ciekawy sposób przeanalizowany i podany na patelni koran z tej i dobrej i złej strony.
Polecam jako dobrą cegiełkę w rozwoju wiedzy o religii muzułmańskiej.

tradilus | 2016-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam eBook
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Ciekawa książka, ale przede wszystkim z punktu widzenia osoby pragnącej porównać religijny potencjał chrześcijaństwa i islamu z perspektywy tego pierwszego. Na pewno warto przeczytać, by zrozumieć jak mogą toczyć się dyskusje między aktywnie ewangelizującym chrześcijaninem, a muzułmaninem.

Niestety punkt widzenia jest z góry podany, chrześcijaństwo jest wedle autorów naturalnym wyborem w przypadku porównań tych dwóch religii. Brak mi w książce równoważnego głosu, który przybliżyłby stanowisko muzułmanina pragnącego dyskutować o nawróceniu chrześcijanina na islam. Szokuje minimalna ilość odniesień do judaizmu, który przecież jest jedną z religii "ludzi Księgi"...

gggagg | 2017-11-14

Ciekawa książka, ciekawy temat ale napisane niechlujnie bez ładu i składu. Kompilacja cytatów z Koranu plus własne przemyślenia autora. Przeczytałem ale bez zachwytu.

polawiacz-perel | 2015-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2015