The Winter Rose

Okładka książki The Winter Rose Jennifer Donnelly
Okładka książki The Winter Rose
Jennifer Donnelly Wydawnictwo: BCA Cykl: The Rose Trilogy (tom 2) literatura piękna
The Rose Trilogy (tom 2)
BCA
2006-01-01
2006-01-01
jennifer donnely winter rose tea rose

Bohaterką drugiego tomu "Różanej trylogii" jest doktor India Sewlyn-Jones. Marzeniem Indii była medycyna. Decydując się na studia popsuła plany swojej matki, która miała nadzieję, że córka będzie ozdobą salonów ówczesnej socjety początku XX wieku. Zdana sama na siebie kończy studia medyczne i marzy dalej, o klinice dla kobiet i dzieci w Whitechappel. To w dzielnicy grozy poznaje szefa przestępczego światka - Sida Malonea, który jest w stanie spełnić jej marzenie.
Razem z panią dokor przemieszczamy się po niebezpiecznych uliczkach Londynu, poznajemy problemy ludzi walczących o lepszą egzystencję dla swoich najbliższych. Odwiedzamy też angielskie kolonie w Afryce oraz obserwujemy polityczne gry za zamkniętymi drzwami parlamentu.
Książkę pomimo jej objętości czyta się szybko i bardzo przyjemnie.
Mam nadzieję, że któreś z polskich wydawnictw sprawi czytelnikom tą przyjemność i wyda ją w naszym ojczystym języku.

• 📖 obyczajowa i romans

Dodaj cytat z książki The Winter Rose