Nowoczesna fotografia portretowa

Portrait Photographer`s Style Guide
978-83-7579-144-0
poradniki
Getos

Z pewnością często się zastanawiałeś, jak zostało zrobione zdjęcie, które zwróciło twoją uwagę. W pierwszej części książki znajdziesz dokładne opisy przykładowych portretów, zarówno studyjnych, jak i tych wykonanych w plenerze przy użyciu mieszanego oświetlenia. Autorzy przedstawiają genezę fotografii, okoliczności w jakich powstawała i zdradzają parametry techniczne zrealizowanego w konkretnym stylu ujęcia.

Druga część poświęcona jest poszczególnym etapom pracy fotografa: począwszy od zdobycia zlecenia, poprzez poszukiwanie lokalizacji i prawidłowe naświetlenie, aż do analizy zdjęć oraz postprodukcji. Tutaj znajdziesz też odpowiedź na pytanie, czym powinieneś się kierować przy wyborze profesjonalnego sprzętu, który w przyszłości pozwoli ci utrzymywać się z fotografowania. Polecam.
Marcin Grabowiecki, Fotopolis.pl

- Zbiór inspirujących portretów, zrealizowanych w najróżnorodniejszych stylach;
- Zdjęcia opatrzone szczegółowymi informacjami technicznymi oraz trójwymiarowymi ilustracjami;
- Wskazówki ekspertów na temat technik fotograficznych i sprzętu, wraz z przedstawionymi krok po kroku
sposobami realizacji konkretnych zdjęć;
- Lektura obowiązkowa dla amatorów i profesjonalistów, chcących poprawić swój fotograficzny warsztat.

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl

ŚliwkowaPanna | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Przymierzałam się z zakupem do tej książki już wielokrotnie. Raz w rozmowie z jednym ze znajomych fotografów rozmawiałam o tej książce-odradził mi ją. Z racji promocji w wydawnictwie-postanowiłam jednak ją zamówić. Żałuję, że nie zakupiłam innej, bo nawet w promocji książka nie jest warta swojej ceny. Normalnie 60zł, ja kupiłam o połowę taniej, na allegro-ok 45zł najtaniej.

Już jakiś czas fotografuję(2lata), nie mam niewiadomo jakiej wiedzy, ale również bardzo początkująca nie jestem. Tę książkę jest bardzo trudno określić, bo zdecydowanie dla średniozaawansowanych ona nie jest, ale raczej nie poleciłabym jej również początkującym. Tak naprawdę połowa książki to zdjęcia, czyli mamy jakieś może 50 stron tekstu, gdzie każda strona(mimo że książka jest większego formatu) tak naprawdę ma może z 6 linijek ciągłego tekstu... Oczywiście nie są to stricte porady jak zrobić dane zdjęcie. Każde to tak naprawdę opis "dostałem zlecenie zrobić zdjęcia S.L.Jacksonowi. Mieliśmy mieć 40min na...

zuzankawes | 2012-12-24

Czy kiedykolwiek przeszła ci przez głowę myśl, że fotografia portretowa to pestka? Być może nie, ale założę się, że wiele osób tak właśnie myśli. Wystarczy spojrzeć na masę zdjęć umieszczanych w różnego rodzaju galeriach, na stronach internetowych, fotoblogach, czy zdjęciach nadsyłanych do różnorakich konkursów. Po ich jakości odkryć można szybko, że zdjęcia portretowe wykonywać może każdy, wielu wykonuje je poprawnie, ale tylko nieliczni tworzą oryginalną fotografię portretową. I o tę właśnie oryginalność połączoną z poprawnością chodzi. O talent połączony z profesjonalizmem.
Dwóch znanych i cenionych fotografów, specjalizujących się m.in. w fotografii portretowej, Peter Travers oraz James Cheadle napisali książkę o sztuce tworzenia fotografii portretowej „Nowoczesna fotografia portretowa. Stylizacja, techniki, oświetlenie”, w której opowiadają o technicznej stronie powstawania zdjęć, krok po kroku omawiając poszczególne etapy tworzenia wybranych fotografii. Ta książka to zbiór...

Marcin Lachowicz | 2016-08-25
Monszak | 2016-05-05