Ostatnie dni Sycylijczyków

Tłumaczenie: Marian Hanasz
Last days od the Sicilians. At wat with the mafia. The FBI assault on the Pizza Connection
83-7054-070-8
mafia
literatura faktu

9 kwietnia 1984 roku o świcie doskonale wyposażona grupa uderzeniowa licząca ponad czterystu federalnych i stanowych przedstawicieli prawa wtargnęła do pizzerii, kafejek, domów letnich i mieszkań w całej Ameryce od Środkowego Zachodu aż po Long Island. Uderzenie to było ukoronowaniem najbardziej skomplikowanego śledztwa kryminalnego w historii FBI i przerwało drogę przepływu heroiny wartości miliardów dolarów znaną pod kryptonimem "Szlak Pizzy". Sprawa ta ujawniła amerykańskie powiązania mafii sycylijskiej. Zaskoczyło to nawet czołowych ekspertów zajmujących się problemami zorganizowanej przestępczości. Kim byli sycylijscy właściciele pizzerii, piekarze i przedsiębiorcy budowlani, którzy działając niezależnie od podobnych amerykańskich grup przestępczych, zmyślnie zbudowali szlak dostaw heroiny do Stanów Zjednoczonych i odpływ całych ton gotówki do Szwajcarii? Gdzie zaginęły uzyskane z przemytu miliardy?

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl