Przebudzenie czyli prawdziwe oblicze Weroniki

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Awakenig. A Crossroads in Time Book
religia
Mateusz Kuca

Powieść przenosi czytelnika do starożytnej Jerozolimy i wraz z jej bohaterką Weroniką pozwala przeżyć wiele ciekawych przygód i doświadczyć czegoś nowego i niezwykłego. Weronika to współczesna nastolatka. Ma swoje plany i marzenia, kłóci się z mamą, podkochuje w chłopaku z sąsiedztwa, buntuje. Ciężko chora, budzi się w Jerozolimie dzień przed ostatnią wieczerzą. Robiąc wszystko, by nie dopuścić do ukrzyżowania Chrystusa, gdyż uważa, że oddanie za kogoś życia nie ma sensu, powoli odkrywa Prawdę... i bardziej poznaje samą siebie. Treść książki trzyma w napięciu, wzrusza, chwilami śmieszy, a przy tym dotyka problemu wiary młodej dziewczyny.

źródło opisu: www.edycja.pl

źródło okładki: www.edycja.pl

Caroline | 2014-07-04
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Nie ukrywam, że wszystko dzięki mojej koleżance, która nie tylko pożyczyła mi tą pozycję, ale także nieco przekonała do niej. Zwykle nie czytam utworów o tematyce religijnej (ani tym bardziej ich nie recenzuję), ale z tym było inaczej. Przypadł mi do gustu, skłonił do przemyśleń. Po prostu musiałam coś o nim napisać.

Veronica to zwyczajna, amerykańska nastolatka. Mieszka w domu razem z matką, która jest jej bardzo bliska. Niedawno straciła ojca i brata, co ciężko przeżywa.

"I kiedy tak o nich myślałam, ogarnął mnie gniew, jak zawsze, gdy przypominałam sobie tamten wieczór, gdy zginęli w wypadku.
Nie było mnie wtedy z nimi.
Gdybym tam była, być może dzisiaj by żyli.
Ale nie było mnie a oni stracili życie.
Zupełnie bez sensu."

Ronni chodzi co tydzień do Kościoła i wierzy w Boga. Jednak tak naprawdę przystała z Nim rozmawiać niedługo po rodzinnej tragedii. Nie może znieść ani zrozumieć tego, że Bóg zabrał jej bliskich. Do Mszy Św. służy z przymusu, głównie po to, by nie...

MadameFromLorien | 2014-03-13

Bez wątpienia jest to bardzo wartościowa książka i czas poświęcony na jej przeczytanie nie był stracony.
Jest wciągająca. Mówiąc "wciągająca" mam na myśli nie tylko to, że trudno się od niej oderwać ale przede wszystkim, fakt że wciąga nas ona jak przez portal do swojego świata.
Jest magicznie. Jest klimatycznie. Jest miłość. Są łzy. Jest Bóg. Są wartości!
Polecam serdecznie! :)

Lina98 | 2014-04-09

Książkę dostałam z okazji bierzmowania, ponieważ sama jako trzecie imię wybrałam Weronikę. Historia jest bardzo oryginalna, wciągająca, a także i wzruszająca. Główny temat to oczywiście śmierć Jezusa, który wszyscy dobrze znamy, jednak autorka uświadamia nam, jaką wagę miało to wydarzenie.
Ktoś inny w swojej opinii napisał, że powinno się omawiać tę książkę na religii i zdecydowanie się w tym zgadzam, gdy przypominam sobie jak na lekcjach nie robimy nic innego, jak tylko przerabiamy samą teorię, a chyba nie o to tutaj chodzi...
Polecam wszystkim, to dobra odskocznia od codziennego biegu, czyta się prawie jak modlitwę.

Bhanuni | 2014-08-09
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Książkę dostałam od przyjaciółek na urodziny.
Zaczełam ją czytać z nastawieniem "religijna książka ponoć dla nastolatek, spoko pójdzie szybko".
Faktycznie przeczytałam ją szybko.
Skłoniła do przemyśleń zarówno nad moją wiarą jak i znaczeniem Eucharystii. Zobaczyłam że jestem człowiekiem małej wiary bo też musiałabym coś takiego przeżyć żeby w pełni uwierzyć.
Ale w końcu zaczełam to przeżywać razem z nią i teraz inaczej patrze na Boga :)

Książka napisana jest bardzo prosto i zawiera dużo cytatów z Pisma Świętego.

Agnieszka | 2013-08-03
Na półkach: Przeczytane, Religia, Proza, Z 2013
Przeczytana: 31 lipca 2013

"Śmierć najbliższych bolała tak samo.
Bez względu na epokę, w której się żyło"

Historia ciekawa, dająca co nieco do myślenia w sprawach wiary.

Kati | 2016-04-11
Przeczytana: wrzesień 2015

Jedno słowo jakie przychodzi mi na myśl o tej książce - perła. Na ten moment jest to najlepsza pozycja jaką kiedykolwiek przeczytałam. Żadna do tej pory nie zapadła mi tak w pamięć. Żadna nie krążyła tak mocno w moim krwiobiegu.
Tak naprawdę początek nie był ani zaskakujący, ani nie powodował, że chciałam kontynuować czytanie. Powieść o nastolatce, dla nastolatki - tak myślałam.
Jak już zaczęłam, mimo wszystko chciałam przeczytać do końca. Nie lubię ranić książek nie dając im szansy zaistnienia we mnie. Kartka za kartką i nagle doznałam szoku, zaskoczenia, czegoś więcej...
Ta jedna ze stron była punktem zwrotnym. Bodźcem, który sprawił, że lektura książki zaczęła przechodzić moje najśmielsze oczekiwania. Trzeba było tylko dwóch wieczorów, bo przestałam już kartkować, a zaczęłam chłonąć. Nie czytałam - książka czytała mnie.
Nie ma w czytaniu nic piękniejszego jak taki właśnie moment. To jest coś więcej. Tak rodzi się pasja. W moim przypadku, tak pasja daje o sobie znać, bo...

liv87 | 2017-07-15
Przeczytana: 25 maja 2017

Książka bardziej dla młodzieży, ale równie dobrze świetnie pouczająca nawet dla starszych czytelników. Obowiązkowa lektura dla młodzieży chrześcijańskiej. Lekko napisana, próbująca odtworzyć czasy Jezusowe. Szybko przeczytałam, zajęło mi to około dwóch godzin. Poleciłam mojej siostrze, która również przeczytała bardzo szybko.

justi | 2012-05-06
Przeczytana: 06 maja 2012

Książka powinna być lekturą obowiązkową z religii w gimnazjum. Przypomina interaktywne poznawanie Ewangelii i sensu śmierci Jezusa, tłumaczy współczesnym językiem wydarzenia Triduum Paschalnego i realia życia w Jerozolimie na początku naszej ery. Pokazuje ponadczasowość wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat.

| 2012-09-23

Intrygująca akcja, ciekawe dialogi, nawet okładka - wszystko to przekonało mnie, że "Przebudzenie..." będzie ciekawą książką. Dodatkową zaletą jest tajemnica: jak Veronika znalazła się w czasach Jezusa i jak wróciła do własnych czasów? Czy były to tylko majaki chorej osoby, czy naprawdę podróżowała w czasie? Za każdym razem gdy czytam kolejny fragment tej książki, czuję się tak, jakbym przebywała w innym świecie.

Klaudia Miśkowicz | 2012-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2012

Nie sugerujcie się "gwiazdkami', które przyznałam. Bardzo dobrze się to czyta, można się naprawdę wiele nauczyć. ale po prostu są lepsze książki. Mimo to, gorąco polecam. Naprawdę.