Historia filozofii polskiej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśl Filozoficzna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-442-2
filozofia i etyka
Bubełe

Praca stanowi realizację bardzo ambitnego zamierzenia, polegającego na przedstawieniu dziejów polskiej myśli filozoficznej, począwszy od czasów najdawniejszych, a skończywszy na drugiej połowie XX wieku. Odwołując się do prac źródłowych oraz wielu dawniejszych i najnowszych opracowań, autorzy wydobyli to, co w analizowanych poglądach najistotniejsze, dbając zarówno o precyzję sformułowań, jak też o ich zrozumiałość. Dzieje filozofii polskiej ukazane są w kontekście europejskiej myśli filozoficznej, a także w kontekście historycznym i kulturowo-cywilizacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem związków filozofii z nauką, religią, literaturą, sztuką czy edukacją.
Z kart Historii filozofii polskiej wyłania się wielostronny obraz polskiej myśli filozoficznej, świadczący o jej żywotności i niebagatelnym dorobku.
Prof. dr hab. Adam Węgrzecki

źródło opisu: WAM, 2010

źródło okładki: WAM, 2010

Monika Pawelec | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Wszystkie podręczniki WAMu oceniam jako niezwykle przydatne podczas studiów. Tym razem również nie odstąpię od tej reguły. W podręcznikach filozoficznych mojej ocenie podlega przede wszystkim forma. Jestem studentką III roku studiów licencjackich na filozofii, nie posiadam kompetencji do tego, aby móc rzetelnie oceniać treść takich podręczników. Niemniej jednak, korzystam z książek WAMu regularnie. Wszystkie, które przyszło mi recenzować okazały się pomocne przy pogłębianiu wiedzy i nauce do egzaminów.

Na studiach realizuję jako jeden z przedmiotów historię filozofii polskiej, zatem i tym razem podręcznik WAMu okazał się dla mnie pomocny.

Książka w doskonały sposób syntetyzuje zagadnienia z historii filozofii polskiej. Pomaga postrzegać historię polskiej myśli filozoficznej jako pewną całość, śledząc przy tym poszczególne stadia jej rozwoju.

Historia filozofii polskiej, rozpoczyna się w książce od okresu średniowiecza, a więc od początków historii Polski. Jednakże okres ten...

Diego Lopez | 2017-11-19
Przeczytana: 15 stycznia 2018