Talmud babiloński. Traktat Chagiga

978-83-7505-601-3
talmud, judaizm
religia
Bubełe

Traktat Chagiga należy do Talmudu - źródła mało w Polsce znanego i do tej pory nieopublikowanego w całości po polsku, a ważnego zarówno dla studiów nad judaizmem, jak i literaturą żydowską i wczesnochrześcijańską. Dotychczas ukazało się zaledwie kilka traktatów talmudycznych. Autor tłumaczenia, Gwido Zlatkes, pracownik Uniwersytetu Kalifornijskiego, podjął się pracy bezprecedensowej. Przełożył zarówno Misznę jak i Gemarę, przybliżając polskiemu czytelnikowi meandry dzieła owianego w Polsce tajemnicą, nieznanego z powodu bariery językowej i kulturowej.
Prof. Krzysztof Pilarczyk

źródło opisu: WAM, 2010