Light on Yoga. Yoga Dipika
sport
Getos

źródło okładki: http://www.atticus.pl

SisterDecember | 2016-08-19

Książka napisana przez B. K S. Iyengara zmieniła moje podejście do życia. Ba, pokusiłabym się się nawet o stwierdzenie, że zmieniła nie tylko moje podejście a całe życie.
Pozycja jest niczym Biblia jogi i stylu stworzonego przez autora. W przystępny sposób napisany wstęp wyjaśnia najważniejsze pojęcia oraz ograniczenia. W obszerny sposób napisane jest jak praktykować jogę, gdzie i kiedy.
Następnie mamy prawie 300 stron opisujących jak wykonać asany, do opisów dołączone są czarno-białe zdjęcia. Do każdej asany dołączony jest tekst na jaką część ciała działa dana pozycja. Tutaj zachwyciło mnie solidne dopracowanie tekstów, opisów i zdjęć.
Przechodzimy do kolejnego punktu. Pranayamy. Zaś terminy, przestrogi, wskazówki i wystarczające w zupełności zdjęcia wraz z opisami.
Na koniec Iyengar zamieścił propozycje treningów zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych joginów. I hit! Asany zalecane podczas chorób.
Nie dało się tego zrobić lepiej. Z całego serca polecam każdemu kto...

książek: 1939
Ola | 2015-03-28
Przeczytana: 28 marca 2015

Ta książka jest wyjątkowa. Napisana została przez B.K.S. Iyengara, twórcę jednego ze stylów jogi. Dla początkujących powinna być biblią. Wszystko jest tu wytłumaczone w prosty sposób, czym jest joga, co jest ważne, jak i kiedy praktykować, jak pokonać ograniczenia. Po wyjaśniającym wstępie zamieszczone są zdjęcia i opisy prawidłowego wykonywania asan. Następnie opisana jest i wytłumaczona praktyka pranayamy. Na końcu w dodatku są gotowe kursy asan. Jako początkująca adeptka jogi jestem zachwycona :)

Florianf | 2015-03-16

Ta książka zmieniła moje życie.