Patron dla bocznej ulicy

Okładka książki Patron dla bocznej ulicy Jerzy Wawrzak
Okładka książki Patron dla bocznej ulicy
Jerzy Wawrzak Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji Seria: Seria z Koniczynką reportaż
140 str. 2 godz. 20 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Seria z Koniczynką
Wydawnictwo:
Wydawnictwa Radia i Telewizji
Data wydania:
1980-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1980-01-01
Liczba stron:
140
Czas czytania
2 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
8321200982
Średnia ocen

9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1207
1151

Na półkach: , ,

Wawrzaka odkryłem przypadkiem, i żałuję, że ten przypadek nie nastąpił wcześniej. To kawał wielkiego pisarza! Wcześniej wysoko oceniłem jego tom poezji, teraz 7* za opowiadanie. Chcę więcej! Mam na półce prawie wszystkie jego książki, i z ciekawością sięgnę po kolejne. Rasowy, dojrzały autor, pisze z ikrą i inteligencją. Świetnie buduje napięcie, ciąg przyczynowo-skutkowy akcji, umiejętnie wplata wątki poboczne, nie wybijając czytelnika z głównego nurtu, i używa przepięknej polszczyzny. No i to zakończenie!
"Patron dla bocznej ulicy" to pozornie zwyczajna historia dziennikarza radiowego, Marka, który najpierw "karnie", a później z przekonania i wewnętrznego imperatywu pisze reportaż o prezesie Ściborze. Fabuła jest pretekstem do psychologicznej analizy bohaterów, przemiany w postrzeganiu ludzi i otaczającej ich rzeczywistości.
Dzięki tej książce wpadłem też na poszukiwania kolejnych z serii "Z Koniczynką". To chyba początek wspaniałej, literackiej przygody!

Wawrzaka odkryłem przypadkiem, i żałuję, że ten przypadek nie nastąpił wcześniej. To kawał wielkiego pisarza! Wcześniej wysoko oceniłem jego tom poezji, teraz 7* za opowiadanie. Chcę więcej! Mam na półce prawie wszystkie jego książki, i z ciekawością sięgnę po kolejne. Rasowy, dojrzały autor, pisze z ikrą i inteligencją. Świetnie buduje napięcie, ciąg przyczynowo-skutkowy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
960
960

Na półkach: ,

Ta książka nie jest arcydziełem literackim. Ta książka jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, a jej treść bardzo szybko wciągnęła i zainteresowała. Przerzucałem kolejne kartki z zapałem i dobrze spędziłem z nią czas. Można się do czegoś tam tu i ówdzie przyczepić, lecz efekt końcowy ponadprzeciętny i wysoce zadowalający.
Dziennikarz rozgłośni terenowej udaje się na kilka dni do Kamieńca. Jest to małe miasto, w którym kończy się budowa ogromnego zakładu pracy. Bedzie on miał wielkie znaczenie dla gospodarki całej okolicy. Tym miasteczkiem i budową właściwie włada jedna osoba o nazwisku Ścibor. Ile ludzi tyle opinii na jego temat nasz dziennikarz zbierze. Jedni nie mogą na niego patrzeć, inni wychwalają jego sposób działania. Jest to człowiek "starej daty", trudny w odbiorze, o niezłomnych zasadach. Nie wszystkim podoba się to, w jaki sposób pracuje Ścibor. Jednocześnie jest jednak bardzo skuteczny w swoich poczynaniach. Postać okaże się dla naszego dziennikarza wyjątkowo interesująca (dla mnie także się taką okazała) i wyjazd do Kamieńca odmieni także jego własne, prywatne życie.
Książkę warto przeczytać z kilku względów. Warto zapamiętać kilka uwag i rad niezwykłego i wyjątkowego człowieka Ścibora. Na przykład, że należy "samemu tworzyć fakty, a nie dać się nimi kierować. Samemu decydować, na co i kiedy dzielić czas". Albo: "Każdy z nas ma kogoś nad sobą, ale rzecz w tym, żeby tak postępować, jakby kogoś takiego nie było. Być sobie samemu szefem i samemu się codziennie rozliczać". Mądre to słowa. Między innymi dzięki takim zdaniom tę książkę oceniam wysoko. Ogólnie bardzo mi się spodobała i warto ją wyróżnić oraz docenić wysoką oceną.

Ta książka nie jest arcydziełem literackim. Ta książka jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, a jej treść bardzo szybko wciągnęła i zainteresowała. Przerzucałem kolejne kartki z zapałem i dobrze spędziłem z nią czas. Można się do czegoś tam tu i ówdzie przyczepić, lecz efekt końcowy ponadprzeciętny i wysoce zadowalający.
Dziennikarz rozgłośni terenowej udaje się na kilka...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Posiadam
    3
  • Przeczytane
    3
  • Chcę przeczytać
    2
  • Przeczytane w 2022
    1
  • Ulubione
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Patron dla bocznej ulicy


Podobne książki

Przeczytaj także