Skalpel ma dwa ostrza

medycyna, chirurgia, pamiętniki
Cathhhy

Aneta1990 | 2016-09-27
Przeczytana: wrzesień 2016

Ksiazka mysle najbardziej przypadnie do gustu srodowisku medycznemu (starszym pokoleniom) i to nie ze wzgledu na jezyk, bo ten tylko momentami jest medyczny, ale na fakt uzywania w ksiazce setek, tysiecy nazwisk, ktore moga skojarzyc przypomniec dawnych wspolpracownikow / owczesne autorytety medyczne. Nie moge miec oczywiscie o to pretensji skoro sama siegnelam po autobiograficzna ksiazke, ale w przypadku tak znanego w calej Europie chirurga te setki nazwisk to z pewnoscia tylko ulamek ludzi, ktorych profesor chcialby w nich wyroznic. Ciekawa jest czesc ksiazki dot. ucieczki autora w czasie II wojny swiatowej i pracy na terenie Anglii i Szkocji, po wojnie juz troche nudniej.. Mimo wszystko polecam, chocby z ciekawosci (jesli ktos takowa w tym temacie posiada posiada :) jaki wklad mieli polscy lekarze w rozwoj chirurgii pluc w Europie w latach '40 wzwyz

nat_vamp | 2015-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2015