Zgłosuj na książki roku 2017

JG 11

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miniatury lotnicze". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kagero
83-89088-48-7
historia
kommandeur

Historia niemieckiej jednostki myśliwskiej JG 11 utworzonej w roku 1943. Była to jedna z najskuteczniejszych jednostek Luftwaffe wyspecjalizowanych w zwalczaniu amerykańskich ciężkich bombowców. Na wstępie opis akcji wykonanej 14 maja 1943 roku przez Oblt. Heinza Knoke, gdy zniszczył bombowca B-17 zrzucając na niego bombę. Chronologiczny opis dziejów JG 11 od początku powstania, poprzez walki nad zachodnią Europą, podczas inwazji w Normandii i na froncie wschodnim. Relacje uczestników wydarzeń: Heinza Knoke, Ericha Ulmschneidera, Hansa-Gerda Wennekersa, Franza Steinera i innych. Jako załącznik wkładka z przybliżonymi odcieniami farb używanych przez Luftwaffe – RLM 79 i RLM 80. Siedem sylwetek kolorowych samolotów.

źródło opisu: http://sklep.kagero.o12.pl/jg-11-without-addition.html

źródło okładki: http://sklep.kagero.o12.pl/product/image/163/ml30-JG11-1-okl-1.jpg

książek: 20596
Bogusław | 2013-08-14