Erotyka od A do Z

978-83-7132-888-6
seks, erotyka
poradniki
Mohito_n

Ten leksykon to książka szczególna, traktująca o ludzkich wartościach, obyczajach i kulturze, zajmująca, rzeczowa i wiarygodna, adresowana do osób akceptujących swoją zmysłowość. Erotyka, przedstawiona jako zjawisko pozytywne, omawiana jest w aspektach: psychologicznym, socjologicznym, historycznym i medycznym, biologicznym, prawnym i artystycznym. Tak wszechstronne spojrzenie na tę sferę życia stanowi o oryginalności niniejszego leksykonu. Autorzy założyli, że ma to być „książka do kartkowania”, a nie ściśle naukowe wywody. Nie demonizując seksualizmu człowieka, przekonują, że można cieszyć się sobą, wzbogacać swoje życie, a dzięki temu stawiać czoło codzienności.

modli | 2016-03-25

Fantastyczna książka podchodząca z szacunkiem do tematyki seksualności człowieka od wielu różnych stron. Dostajemy zestaw alfabetycznie ułożonych zagadnień. Niektóre dostają krótką definicje i można je traktować jako ciekawostki, inne to praktycznie małe eseje. Poglądy na seksualność w różnych kulturach i epokach, niecodziennie praktyki seksualne, seksizm w języku codziennym - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez książkę. Publikacja jest napisana bardzo obiektywnym językiem, nie jest pretensjonalna i otwiera oczy na wiele istotnych spraw. Szczerze polecam, nie ma możliwości, żeby znalazła się osoba, która nic dla siebie nie wyniesie z jej lektury.