Zgłosuj na książki roku 2017

Przewodnik po Narnii

Elanesse

Kim naprawdę jest Aslan, a kim Biała Czarownica? Dokąd płynął "Wędrowiec do świtu"? Gdzie właściwie jest Narnia? Jak powstała? Jak do niej trafić? To tylko część pytań, na które odpowiada ta niezwykła książka. Obojętnie, czy jest to twoja pierwsza wizyta w cudownym świecie fantazji C.S. Lewisa, czy też byłeś tam wiele razy, przyda ci się ten przewodnik po okolicach Narnii i jej mieszkańcach....

Kim naprawdę jest Aslan, a kim Biała Czarownica?
Dokąd płynął "Wędrowiec do świtu"?
Gdzie właściwie jest Narnia? Jak powstała? Jak do niej trafić?

To tylko część pytań, na które odpowiada ta niezwykła książka. Obojętnie, czy jest to twoja pierwsza wizyta w cudownym świecie fantazji C.S. Lewisa, czy też byłeś tam wiele razy, przyda ci się ten przewodnik po okolicach Narnii i jej mieszkańcach. Dowiesz się więcej o myśli kryjącej się za Narnią, o jej związkach z innymi wymyślonymi światami, o historii zawartej w opowieściach narnijskich i o tym, jak Narnia wpisuje się w inne dzieła Lewisa.

A więc zanim wejdziesz do tej szafy (a pamiętaj o tym, "o czym pamięta każdy rozsądny człowiek - że nie powinno się nigdy zatrzaskiwać za sobą drzwi, gdy się wchodzi do szafy"), wsuń do kieszeni "Przewodnik po Narnii", a zobaczysz tę krainę nowymi oczami, być może nawet odbierzesz ją nowym sercem.

Trudno sobie wyobrazić lepszego towarzysza podróży niż Colin Duriez, który łączy bogatą wiedzę, wyostrzoną przez mądrość, i zrozumienie świata oraz światów C.S. Lewisa.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=54796

Mateusz | 2014-12-05

Dobre kompendium wiedzy o świecie stworzonym przez Lewisa.

rasilio | 2015-04-24
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Świetna. Nie jest to popularny obecnie rodzaj ilustrowanego przewodnika/bestiariusza z mapami tylko zbiór kilku esejów o cyklu książek i ich autorze.
Dzięki kilku rozdziałom dowiedziałem się sporo o poglądach religijno - społecznych autora i jego przyjaźni z Tolkienem. Raczej nie nadaje się dla dzieciaków. Przyjemnie sie czyta po np. "Radach starego diabla do młodego"

Zajawka | 2017-08-02

taknamarginesie.wordpress.com/2017/08/02/trzy-razy-lewis/