Ezoteryzm i okultyzm. Formy dawne i nowe

Wydawnictwo: POLWEN
religia
Elilaya

Mówiąc otym zjawisku zbliżania się chrześcijan dofilozofii trzeba jednak przypomnieć że zachowywali oni zarazem ostrożność wobec niektórych innych elementów kultury pogańskiej takich naprzykład jak gnoza. Filozofię pojmowaną jako praktyczna mądrość iszkoła życia łatwo można było pomylić zpewną formą wiedzy tajemnej ezoterycznej zastrzeżonej dla niewielu doskonałych. Tego właśnie typu ezoteryczne spekulacje mazapewne namyśli św. Paweł gdy przestrzega Kolosan

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/w/polwen-polskie-wydawnictwo/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/w/polwen-polskie-wydawnictwo/