Zgłosuj na książki roku 2017

978-83-60569-38-2
Cystersi, Zakon Cystersów, Citeaux
historia
A--

Zakon Cystersów miał swoją kolebkę w założonym w 1098 roku klasztorze Citeaux i szybko rozprzestrzenił się po całej Europie. Jego dokonania w dziedzinach gospodarki rolnej, architektury, jak też utworzenie gałęzi żeńskiej Zakonu miały wpływ na kształtowanie historii Europy. Książka prezentuje całą historię Cystersów od XII wieku po czasy współczesne. Poza okresem założenia Zakonu...

Książka prezentuje całą historię Cystersów od XII wieku po czasy współczesne. Poza okresem założenia Zakonu przedstawione są także dzieje najnowsze, jak również pozaeuropejska historia. Autor, znawca historii średniowiecznej, ukazuje szczególne znaczenie Zakonu na niwie kulturalnej i historycznej.

źródło opisu: Astraia, 2011

źródło okładki: http://www.astraia.pl/uploaded_images/1321008629_36294900.jpg