Lasokorzeniolabirynt

La Foresta Radice Labirinto
83-89973-23-5
bajka, włoska
Piotr Zając

Ta klasyczna bajka dla dzieci, napisana przez klasyka włoskiej literatury końca XX wieku, taki ma początek: Przez las tak gęsty, że nawet za dnia panowała w nim ciemność, król Klodwik powracał z wojny, galopując na czele swych wojsk.Król wiedział, że u kresu lasu ujrzy stolicę swojego królestwa, Drzewoburg. Za każdym zakrętem ścieżki miał nadzieję dostrzec wieże miasta. A tu nic. Od dłuższego czasu przemierzał już las, ale las zdawał się nie mieć końca.- Nie widać go – powtarzał król swemu staremu koniuszemu Miłobertowi – Jeszcze go nie widać.

źródło opisu: http://www.columbinum.com.pl/katalog/publikacja/id/126

źródło okładki: http://www.columbinum.com.pl/katalog/publikacja/id/126