Maszyna do produkcji manny

Wydawnictwo: Amber
The manna machine
8371691912
religia

Czy manna z nieba była namacalnym świadectwem potęgi Pana, czy dowodem na istnienie zaawansowanej technologicznie aparatury, dostarczonej Mojżeszowi przez przybyszów z kosmosu? George Sassoon i Rodney Dale, biolodzy i inżynierowie, w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie dokonali wnikliwej analizy świętych tekstów judaizmu. Stary Testament, Talmud, tajemna księga Zohar dostarczyły autorom materiału do sformułowania zaskakującego wniosku dotyczącego jednej z najbardziej znanych historii biblijnych i umożliwiły wysunięcie hipotezy o ingerencji istot pozaziemskich w historię ludu Izraela.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ciekawe podejście do tematu jakim była "Mana" w Starym Testamencie. Koncepcja maszyny od "bogów" która ją produkuję wystawia na próbę gorliwych badaczy Pisma ale pokazuję też myślę niezwykłą ciekawość i fantazję ludzką. A może to nie fantazja tylko poprawna interpretacja faktów...?

Fasoletti | 2013-03-18
Przeczytana: 17 marca 2013

Bardzo ciekawa pozycja, w której dwóch inżynierów na podstawie trzech ksiąg z Zoharu stara się rozszyfrować w jaki sposób Izraelici pozyskiwali pokarm w trakcie podróży przez pustynię Synaj.
Sassoon i Dale w swojej pracy nie opierali się na bełkotliwych przekładach dawnych ezoteryków, ale na napisanym po aramejsku oryginale, który według nich jest starożytną instrukcją obsługi skomplikowanego urządzenia działającego na zasadzie przemiany jakiegoś rodzaju glonów w wysokowydajny pokarm.
Książka, pomimo masy technicznych opisów, napisana jest przejrzyście, w przystępny sposób wyjaśnia możliwe zasady działania całej maszynerii oraz świetnie pokazuje, jak nie znający technicznego żargonu prymitywni pasterze radzili sobie z opisaniem urządzenia, które obsługiwali, ale tak naprawdę nie pojmowali jak funkcjonuje.

HaryAngel | 2017-04-20
atxaris | 2014-12-25