Fisheye. Das Fischauge. Òkò rëbë
Bałtyk, Hel, Kaszuby
albumy
hir

Książka łączy w sobie informacje o rybach żyjących w Bałtyku, przepisy kulinarne oraz przedstawia unikalny klimat rybackich opowieści. Całość tworzy przepiękny, nostalgiczny obraz Helu i jego mieszkańców. „Oko ryby” to wspólne dzieło grupy miłośników Bałtyku. Autorem tekstu jest redaktor miesięcznika "Kuchnia" Łukasz Klesyk, bałtyckie ryby opisał profesor Krzysztof Skóra - dyrektor Stacji...

„Oko ryby” to wspólne dzieło grupy miłośników Bałtyku. Autorem tekstu jest redaktor miesięcznika "Kuchnia" Łukasz Klesyk, bałtyckie ryby opisał profesor Krzysztof Skóra - dyrektor Stacji Morskiej IO UG w Helu, zdjęcia zrobił znany fotografik Tomek Sikora, a nad oprawą graficzną czuwał profesor Maciej Buszewicz z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Grafiki ryb bałtyckich (sponsorowane przez The Fisheries Sectretariat) wykonał Andrzej Krupa. Za sukcesem wszystkich panów (jak to zwykle bywa) stoi kobieta – Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Fundacji Nasza Ziemia, która była pomysłodawczynią powstania tej książki.

Album w jezyku kaszubskim, polskim angielskim i niemieckim.

tekst Łukasz Klesyk ; zdj. Tomek Sikora ; opisy ryb Krzysztof E. Skóra ; rys. ryb Andrzej Krupa

źródło opisu: Fundacja Nasza Ziemia, 2010

źródło okładki: Fundacja Nasza Ziemia, 2010