Nikt nie wie o Anieli, czyli Nowości z lamusa

Wydawnictwo: Twój Styl
83-85443-27-4
literatura faktu
acronka

Andrzej Wiktor Piotrowski ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Był współzałożycielem, współtwórcą i wieloletnim członkiem STS-u. Jest dziennikarzem - z radiem związany od ponad trzydziestu lat, od ponad piętnastu lat z Programem Trzecim. uprawiał wszystkie rodzaje radiowej twórczości: od pisania słuchowisk do prowadzenia audycji "na żywo". Miejsca, w których czuje się najlepiej:...

Miejsca, w których czuje się najlepiej: Tatry, Paryż i wielkie biblioteki. z biegiem lat coraz więcej czasu spędza w tych ostatnich.
Miejsca, w których czuje się najgorzej: nadmorskie plaże, dyskoteki, zebrania i konferencje wszystkich rodzajów.
Nigdy nie uprawiał żadnych sportów, nigdy nie należał do żadnej partii politycznej.
Nie ma ambicji naukowych - uważa się raczej za popularyzatora, może dyletanta, w dobrym, zapomnianym już znaczeniu tego słowa.
Jest przekonany, że wśród tego wszystkiego, co do tej pory zostało napisane, a o czym dziś zupełnie się nie pamięta, kryją się, rzeczy na tyle ciekawe, zastanawiające, zabawne, a czasem zdumiewające - że warto je odkryć na nowo. O tym właśnie opowiada w "Nowowściach z lamusa". Teksty zawarte w tej książce napisane zostały w oparciu o felietony wygłaszane w Programie Trzecim Polskiego Radia.

źródło opisu: okładka książki

niulka | 2015-04-17