Inkwizytor

Tłumaczenie: Aneta Siwierska
Wydawnictwo: Protext
Der Inquisitor
horror

Do małego miasteczka przybywa tytułowy inkwizytor Ojciec Tobiasz, wezwany, by zbadać sprawę czarownicy, która według zabobonnych mieszkańców jest odpowiedzialna za nieszczęścia, które ich spotkały. Zatruta woda, niewytłumaczalne zgony, demoniczni nocni jeźdźcy o twarzach upiorów i inne dziwne zjawiska - z tymi problemami zmierzy się prowadzący śledztwo. Czy za wszystko odpowiedzialna jest...

Czy za wszystko odpowiedzialna jest rzeczywiście rzekoma czarownica - jak się okazuje ukochana inkwizytora z czasów młodości? A może plagi wywołał hrabia Theowulf - mefistofeliczny arystokrata w tajemnicy zajmujący się alchemią - lub wyznawcy satanicznego heretyckiego kultu rozprzestrzenionego w okolicy? Czy może chodzi o tu paranormalne fenomeny albo zjawiska posiadające naukowe wytłumaczenie?

źródło opisu: Protext, 1997

źródło okładki: fotografia własna

Via | 2015-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Książka sama w sobie nie jest zła. Zła jest jej stylistyka albo próba stylizowania na średniowiecze (chyba). Właściwie w każdym miejscu jest "ciebie" "tobie" zamiast "cię" "ci". To naprawdę jest męczące. tym bardziej, że w narracji stylizacji na inne czasy nie ma.
Jednak fabuła po pewnym czasie robi się dość wciągająca i samemu zastanawia się nad rozwiązaniem zagadki. I mimo że części można się domyślić (z perspektywy czasów pewnie) to dla mnie zakończenie było zaskakujące.