Droga białych obłoków

The Way of the White Clouds
83-7120-653-4
filozofia i etyka
Shmazor

Lama Anagarika Govinda, jak sam twierdzi, jest obywatelem dwóch światów. Wczesną młodość spędził w Europie, po czym, zainspirowany tradycjami Wschodu, wyjechał do Azji, gdzie przeżył większą część swojego życia. Tam przyjął imię zakonne Anagarika Govinda, pod którym zasłynął jako autor wielu interesujących prac na temat buddyzmu tybetańskiego. Jednym z najznakomitszych jego dzieł jest "Twórcza medytacja i wielowymiarowa świadomość".

Autor tej książki uważa, że Tybet stał się symbolem tego wszystkiego, za czym tęskni dzisiaj ludzkość. Lama Anagarika Govinda był jednym z ostatnich pielgrzymów, którzy odwiedzili Tybet, i wyjaśnia wiele tajemnic związanych z jego kulturą. Niezwykła w tej pracy jest wyrazista interpretacja tybetańskiej tradycji bez popadania w zbytnią egzaltację, oddająca jednak szacunek temu, co przeminęło.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie