Panować nad snem – Jak nauczyć się śnić świadomie

Wydawnictwo: Limbus
świadomy sen,
dzikiepomidory

Czy chciałbyś latać jak Superman, przemierzać cały glob udając się pod Wielką Piramidę, w Alpy szwajcarskie czy na piękną tahitańską plażę? Czy marzysz o romansie ze swoją ulubioną gwiazdą filmową łącznie z kalifornijskimi zachodami słońca, ciepłymi kąpielami i uczestnictwem na ceremonii wręczania Oskarów? Czy chciałbyś dyskutować o fizyce z Einsteinem, poddać się terapii u samego Freuda, czy wreszcie zostać klonowanym przez Watsona i Cricka? O czymkolwiek marzysz, to po odpowiednim treningu możesz sprawić, by marzenie to zrealizowało się w twoim śnie. Prawdopodobnie, dopóki się nie obudzisz, nie zdajesz sobie sprawy, że śnisz. Sen jednak wówczas się kończy. Lecz są ludzie, którzy są świadomi tego, Ŝe śnią, podczas gdy ich sen w dalszym ciągu trwa. Prowadzone ostatnio badania wykazały, że owi świadomie śniący są w stanie reżyserować swoje sny, zupełnie jak reżyser tworzący film na planie zdjęciowym. Mogą tworzyć lub niszczyć postacie, przemieszczać się do odległych miejsc, zmieniać swoje działania, a nawet zależnie od swej woli przekształcać śnioną scenerię, pogodę czy rekwizyty.

źródło opisu: Książka

EsioRRR | 2013-06-29

Musze przyznac ze po przeczytaniu ksiazki, nauczylem "budzic" sie w snie co jest bardzo ciekawym doswiadczeniem, jesteś w swiecie gdzie doslownie wszystko dzieje sie tak jak chcesz. Można latać jak i oddychać pod wodą, skakać z wiezowcow na glowke bez spadochronu :) , kochac i zabijac, doslownie wszystko. Polecam !

Hekate | 2013-02-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Inne

Niektóre techniki dość oczywiste inne całkiem ciekawe. W rzeczywistości nie do końca jest to program 30-dniowy ponieważ nauka poszczególnych rzeczy często zajmuje więcej czasu. Osobiście nie przeprowadzałam całego programu a jedynie dobrałam kilka elementów do tego co umiałam już wcześniej chociaż również kilku kwestii związanych ze świadomym śnieniem z którymi spotkałam się przed tą lekturą mi tu brakowało. Polecam jako uzupełnienie do autohipnozy.

ordoabchao | 2016-10-19

Dużo przydatnych porad ale jak wszędzie-trzeba ćwiczyć i być systematycznym inaczej nic z tego.

omani | 2018-07-02
Monika | 2018-06-18