Władimir Putin. Dokąd prowadzi Rosję?

Tłumaczenie: Marek Zeller
Wydawnictwo: Świat Książki
6 (24 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wladimir Putin. Wohin steuert er Russland?
83-7391-835-3
Rosja, Putin, Władimir Putin
jossie

Po ponad pięciu latach sprawowania władzy prezydent Rosji pozostaje postacią zagadkową. Rządzi krajem twardą ręką, a wstylu carskim, w Czeczenii prowadzi okrutną wojnę i tłumi wszelką opozycję. A jednak jego popularność w Rosji jest duża. Zachód widzi w nim przewidywalnego partnera i gwaranta stabilizacji. Dokąd zmierza Rosja pod rządami Putina? Boris Reitschuster opisuje drogę Władimira...

Boris Reitschuster opisuje drogę Władimira Putina na szczyty władzy, trudne dziedzictwi epoki Jelcyna i mierny bilans pierwszych lat urzędowania. Autor stara się zgłębić osobowość człowieka, który na scenie publicznej występuje jako silny przywódca, ale przy bliższym wejrzeniu okazuje się także człowiekiem licznych rozterek i niepewności. Reitschuster pokazuje, jak funkcjonuje "system putinowski"; opisuje rolę oligarchów, którzy doprowadzili Putina na Kreml i tajnych służb, które go popierają. Autor wykorzystał - obok rozmów z prezydentem i znaczącymi postaciami moskiewskiej sceny politycznej - także niepublikowane źródła wypowiedzi osób cieszących się zaufaniem "cara Władimira".

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Dorotka | 2013-11-09
Przeczytana: 10 lipca 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka dla osób lubiących biografie, politykę i współczesną Rosję. Pozycja opisuje drogę dochodzenia do władzy W.Putina, cienie i blaski jego kariery politycznej,(ciemne)interesy i oficjalną historię wydarzeń. Dużo szczegółów, dat i ciekawostek.

Minusy: zbyt duży format,sztywna okładka...niczym szkolny podręcznik... raczej nie polecam w czasie podróży ;(

Słowem, dla zainteresowanych...przyjemne z pożytecznym. Dla mnie także Przyjemność i Pasja a swego czasu(naukowa)konieczność.

Paulina Grządka | 2016-09-07
książek: 1906