Przygody Królewny Florentynki

Okładka książki Przygody Królewny Florentynki Katarzyna Ziemnicka
Okładka książki Przygody Królewny Florentynki
Katarzyna Ziemnicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Z parasolem literatura dziecięca
literatura dziecięca
Z parasolem
Wydawnictwo Literatura
2011-01-01
2011-01-01
królewna Jola Richter-Magnuszewska z parasolem

Okładka książki Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku Katarzyna Ziemnicka, Paweł Ziemnicki
Droga do gwiaz... Katarzyna Ziemnicka...
Okładka książki Jagodowe niebo Elżbieta Chojna, Katarzyna Ziemnicka
Jagodowe niebo Elżbieta Chojna, Ka...
Okładka książki Czarownice są wśród nas Liliana Bardijewska, Marcin Brykczyński, Kalina Jerzykowska, Grzegorz Kasdepke, Joanna Kłos, Zuzanna Orlińska, Beata Ostrowicka, Joanna Papuzińska, Renata Piątkowska, Agnieszka Urbańska, Joanna Wachowiak, Paweł Wakuła, Katarzyna Wasilkowska, Katarzyna Ziemnicka
Czarownice są ... Liliana Bardijewska...

#przygodykrólewnyflorentynki #recenzja @KatarzynaZiemnicka #współpracabarterowa z @wydawnictwoliteratura
Bardzo lubię książki w twardych okładkach,szczególnie te dla dzieci bo są trwalsze i "oporniejsze" na dziecięce psotne łapki.Gładkie,błyszczące strony i śliczne kolorowe ilustracje przyciągają niczym magnes.Juz samo oglądanie sprawia radochę.Podoba mi się też fajna,przystępna czcionka która nie sprawia żadnych problemów przy samodzielnych próbach czytania mojej sześciolatki,co niezwykle ją mobilizuje do czytania za każdym razem kilku linijek więcej.
Sięgając po tą książeczkę przygotujcie się na spotkanie z przesympatyczną dziewczynką-królewną Florentynką,jej rodzicami i wierną towarzyszką zabaw i psot-Marianką.Czeka Was osiem rozdziałów a tym samym osiem zabawnych,ciekawych i pouczających przygód Królewny.Wraz z nią dowiecie się czy król lub królewna mogą zmienić kolor nieba?Albo zatrzymać jesień.Będziecie też tropić złodzieja orzechów,wcielać się w pracę rolnika,przechodzić na dietę i wiele,wiele innych rzeczy.Pełna pomysłów Florentynka nigdy się nie nudzi...A nawet gdy już jej się to zdarzy to szybciutko wymyśla coś ciekawego.A każdy pomysł staje się okazją do pogłębienia wiedzy o życiu,emocjach,przyjaźni,pracy i konsekwencji podejmowanych decyzji....tych większych i tych tycich które nie zawsze wydają się ważne.I choć Florentynka jest królewną,nosi koronę i mieszka w zamku nie przeszkadza jej to być spontanicznym,wesołym czasem nadąsanym i upartym szczęśliwym dzieckiem.Bardzo gorąco zachęcam Was do zaprzyjaźnienia z Florenynką.😍😍😍👑👑 #czytamzemocjamidzieciom @anatomia_emocji

Książka dotyka tematu cielesności w sposób, który może doprowadzić do zaburzeń odżywiania. Te fragmenty można by pokazywać jako modelowy przykład na zajęciach o szkodliwych książkach dla dzieci.

Cudne!

Cudne!

Przygody rozkapryszonej, pewnej siebie, małej królewny, dla której liczy się tylko to co w danym momencie wpadnie jej do główki. No cóż królewna…

Na całe szczęście ma rozsądnych i cierpliwych rodziców, którzy wszelkie jej zachcianki (np.: malowanie nieba na różowo) traktują jako dobrą zabawę oraz możliwość pokazania jej alternatywnych sposobów na kaprysy małej.

Opowieści o królewnie są zabawne i uczące. Lekka lektura, w sam raz na długie wieczory, tak aby poprawić sobie nastrój i patrząc na swoje „córki królewny” dziękować niebiosom, że są tak mądre i rozsądne, pełne pasji, a zarazem twardo stąpające po ziemi ;)

Opowieści...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Królewna Florentynka to rezolutna dziewczynka o troszkę krnąbrnym, ale dobrym charakterze. Ma ciekawe przygody i własny sposób widzenia świata. Wszystkie niewiadome tłumaczy w sobie tylko wiadomy sposób, co często prowadzi do różnych zabawnych sytuacji.
Książka mądra, dowcipna i napisana ładnym językiem. Do tego uzupełniona pięknymi ilustracjami. Moje córki ją uwielbiają (ja zresztą też).

Cóż, najważniejsze że mojej córce bardzo podoba się ta książeczka. Jest nią wprost oczarowana. Jest mądra i dowcipna. Napisana językiem dla dziecka, zrozumiałym a zarazem pięknym. Czego można więcej chcieć? Tylko czytać :)

Mądre, ciekawe opowiadania. Oryginalny dobór tematów. I przepiękne ilustracje.

Mądre, ciekawe opowiadania. Oryginalny dobór tematów. I przepiękne ilustracje.

Ciekawa historia sympatycznej królewny.

Ciekawa historia sympatycznej królewny.

• Czytane z dziećmi:)
  • Maluchów