Zgłosuj na książki roku 2017

Czy Korea będzie zjednoczona do końca XX wieku?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
83-86229-53-5
Korea
historia
Artur

Na polskim rynku wydawniczym na temat Korei ukazało się niewiele książek. Na temat zjednoczenia Korei nie ukazała się żadna pozycja. Książka ta jest plonem wieloletnich badań autora nad problematyką koreańską. Niektóre fragmenty książki były już publikowane w periodykach, ale po przeredagowaniu stały się istotną częścią książki. Polska ma pewne zasługi w procesie przybliżenia Korei Europie, gdyż to właśnie polski pisarz Wacław Sieroszewski opisał Koreę z przełomu wieku, jego książki stały się bestselerem europejskim. Książka ta traktuje o fascynujących wydarzeniach na Półwyspie Koreańskim, które trafiły w ostatnich latach na czołowe strony prasy światowej. Zjednoczenie Korei uwarunkowane jest nie tylko czynnikami wewnętrznymi, a także interesami wielkich mocarstw. I od nich to przede wszystkim zależy, czy Korea zostanie zjednoczona do końca XX wieku

Allia | 2017-03-02
telefonalarmowy | 2017-01-25