Tajemnica pana Pottera

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 40)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Mystery of the flaming footprints
przygody, trzech, detektywów, hitchcock
Malvy

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

źródło opisu: http://www.granice.pl/ksiazka,tajemnica-pana-pottera,4632122

źródło okładki: http://www.granice.pl/ksiazka,tajemnica-pana-pottera,4632122

Na półkach: Siedmioróg

Nasz patronat nadal jak najbardziej napawa nas dumą. Tym bardziej, że książki które patronujemy są znane od tak wielu lat. Pisałyśmy Wam już o czterech z tych książeczek więc teraz oczywiście pora na zaprezentowanie Wam kolejnej :)

Z ogromną przyjemnością chwyciłam po następny tom z serii o trzech detektywach. Jak zwykle i tym razem nic nie zapowiadało rozwinięcia się kolejnej sprawy. Do składu złomu, który prowadzą ciocia i wujek Jupitera przyjechał garncarz. Był to bardzo miły, ale też trochę dziwny pan. Chodził boso, nosił długą białą szatę wyglądającą jak suknia, zawsze miał też na szyi powieszony medalion przedstawiający orła z dwoma głowami. Na dodatek miał długie białe włosy oraz brodę, a zajmował się on rzemiosłem i tworzył piękne garnki, miski oraz wazony. W tym samym czasie gdy w składzie złomu był garncarz podjechał tam również pewien obcy samochód. Kierowca zapytał o drogę i odjechał, ale chwilę później garncarz znikł. Jupiter poszedł poszukać go do jego domu, ale...

Aurelia | 2012-11-11
Przeczytana: listopad 2003

Książka bardzo dobra dla młodzieży. Bardzo wciągająca. Polecam wszystkim .

Paulina | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Przygody trzech młodocianych detektywów mieszkających w Kalifornii. Każda książka to osobna detektywistyczna zagadka. Każda jedna wciąga. Polecam.

Jankes | 2017-09-27
Na półkach: Trzej detektywi
anuszka | 2017-01-11
Przeczytana: marzec 2000
Patrycja | 2016-10-14
Na półkach: 2013 i wcześniej..
Przeczytana: 2013 rok
Suzej | 2016-09-12