Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Bardziej Kochani
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-918212-2-6
poradniki
allison

Pierwsza publikacja dotycząca seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie, która ma postać poradnika dla rodziców. Autorka od lat naukowo zajmuje się tym obszarem badań, wykłada i publikuje w obrębie pedagogiki seksualnej oraz prowadzi zajęcia dla młodzieży niepełnosprawnej i jej rodziców z zakresu edukacji seksualnej. To właśnie połączenie wiedzy i praktyki I. Fornalik sprawia, że...

To właśnie połączenie wiedzy i praktyki I. Fornalik sprawia, że autorka "nie straszy" rodziców seksualnością i dorosłością niepełnosprawnego dziecka. Oswaja z tematyką, dostarcza wiedzy, rozwiewa mity i łagodzi lęki...

źródło opisu: od wydawcy

źródło okładki: www.bardziejkochani.pl

allison | 2012-03-28
Przeczytana: 28 marca 2012

Bardzo przystępnie i ciekawie napisany poradnik. Również bardzo przydatny, gdyż jest to chyba jedyna taka pozycja na polskim rynku.

Książka porusza temat często uchodzący za tabu, także wśród rodziców dzieci niepełnosprawnych, którym problem teoretycznie nie powinien być obcy.
Autorka w naturalny sposób pisze o miłości i seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wyjaśnia, jakie zmiany zachodzą w organizmie i sposobie postrzegania świata, radzi, jak objaśniać je dorastającym dzieciom, co uznawać za tzw. normę, a co nie.

Książka podejmuje także inne ważne tematy, m.in. oznak wykorzystywania seksualnego, co jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy dziecko nie potrafi mówić. Krok po kroku I. Fornalik tłumaczy, jak postępować w sytuacjach podejrzeń i jak chronić dzieci przed złym dotykiem.

Osobny rozdział poświęcony jest prawu osób niepełnosprawnych do edukacji seksualnej, która zwykle jest lekceważona i zaniedbywana w placówkach oświatowych i wychowawczych.

To mądra...

Andrzej | 2016-10-03

W wyżej wymienionym temacie, nie ma lepszej książki o seksie.

Toy | 2017-08-17
Na półkach: KUPIĆ!, Chcę przeczytać