Sztuka afirmacji. Szukaj w ludziach tego, co najlepsze!

Wydawnictwo: eSPe
978-83-7482-459-0
A--

Naucz się, jak pomagać swoim bliskim, przyjaciołom czy współpracownikom w odkrywaniu i realizowaniu ich talentów i ukrytych możliwości. Afirmacja to szczere docenienie zalet i wyjątkowych cech charakteru drugiej osoby, uznanie i potwierdzenie, że ma ona coś szczególnego do zaoferowania. Robert Furey pokazuje, jak ogromną rolę odgrywa ona w realizowaniu się potencjału, który drzemie w każdej...

Afirmacja to szczere docenienie zalet i wyjątkowych cech charakteru drugiej osoby, uznanie i potwierdzenie, że ma ona coś szczególnego do zaoferowania. Robert Furey pokazuje, jak ogromną rolę odgrywa ona w realizowaniu się potencjału, który drzemie w każdej osobie, i jak szkodliwy może być jej brak.

Każdy potrzebuje afirmacji, ale nie każdy potrafi umiejętnie afirmować. Nie są bowiem afirmacją tanie, nieszczere pochwały, których celem jest zaskarbienie sobie przychylności drugiej osoby. Prawdziwa afirmacja jest sztuką, której trzeba się uczyć i stale rozwijać. W arkana tej właśnie sztuki chce nas wprowadzić ta książka. Autor prowadzi czytelnika od jej podstawowych zasad do zaawansowanych umiejętności, dzięki którym będziemy mogli rozpoznasz u innych talenty, które trudno dostrzec, takie, które dopiero się rodzą lub które są wciąż w fazie ukrytego potencjału i czekają na odpowiedni moment i podatny grunt, żeby się w pełni rozwinąć. Twierdzi przy tym, że uświadomienie sobie piękna, które drzemie w ludziach, którzy nas otaczają, sprawi, iż nasza własna podróż przez życie nabierze barw, a świat wyda nam się piękniejszy.

„Łatwiej jest kochać, gdy uświadamiasz sobie wszystko to, co można pokochać w drugim człowieku." (fragment książki)

Dr ROBERT FUREY jest psychoterapeutą od trzydziestu lat. Wykładał na kilku uniwersytetach, w tym St. Louis University oraz University of Missouri w St. Louis. Regularnie wypowiada się na łamach czasopisma St. Louis Review.

źródło opisu: eSPe, 2012

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/data/gfx/pictures/medium/2/0/602_1.jpg