Ida, konie i reszta świata

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ida...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dookoła Świata
ida, julka, pola, dla dzieci, konie
Alicja

Dwie przyjaciółki: Ida i Julka, zwariowana siostra Pola, niespodziewana przeprowadzka do innego kraju i wielka pasja - konie... Zabawna, wciągająca powieść Magdaleny Zarębskiej z pięknymi, wykonanymi piórkiem ilustracjami Artura Gołębiowskiego. Ida nie wyobraża sobie życia bez koni, najchętniej wcale nie wychodziłaby ze stajni. O każdym ze swoich przyjaciół może długo opowiadać, bo dobrze ich...

Ida nie wyobraża sobie życia bez koni, najchętniej wcale nie wychodziłaby ze stajni. O każdym ze swoich przyjaciół może długo opowiadać, bo dobrze ich zna - w stadninie spędza mnóstwo czasu. Gdyby nie decyzja rodziców Idy o przeprowadzce do innego kraju, ta książka opowiadałaby tylko o koniach...
Czy Ida odnajdzie się w obcym kraju?
Czy poradzi sobie w nowej szkole?
No i - czy tam też będzie mogła jeździć konno?

Magdalena Zarębska - autorka książek dla dzieci i dorosłych, mieszka we Wrocławiu. Mama dwóch córek, z którymi dzieli życiową pasję - jazdę konną.

źródło opisu: http://www.dookolaswiata.net/?pd=katalog

źródło okładki: http://www.dookolaswiata.net/?pd=katalog

książek: 1951
Anna | 2014-07-15

Po ten tytuł sięgnęłam przede wszystkim ze względu na moją córkę, która, podobnie jak autorka książeczki, uwielbia konie. I dla miłośników tych dostojnych zwierząt faktycznie jest to lektura idealna, ale nie tylko dla nich. Dla dzieci rządnych przygód, dla tych, którzy chcą wraz z bohaterką tej historii zwiedzić kawałek świata również. Szczególnie teraz, podczas wakacji warto przeczytać ciekawą i zabawną opowieść o Idzie między innymi, jej młodszej siostrze Poli, jej przyjaciółce Julce.

Magdalena Zarębska jest mieszkanką Wrocławia, w którym wiele lat spędziła rodzina Idy. Autorka książek dla dzieci i dorosłych ma dwie córki, zresztą na prośbę starszej zaczęła tworzyć historię Idy. Konie kocha całym sercem i mogłaby o nich opowiadać godzinami. Miłość tę wyczuwa się w opowieści w każdym niemalże zdaniu.

Sobota była od trzech lat ulubionym dniem naszej tytułowej bohaterki. Dlaczego? Właśnie w sobotę bowiem jeździła na koniach. Miłość tę najprawdopodobniej zaszczepił w niej tata,...

pia | 2014-11-09
Przeczytana: 19 września 2014

Książka opowiada o dziewczynce która ma na imię Ida, jej przyjaciółce Juli oraz o rodzinie Idy między innymi jej zwariowanej siostrze Poli. Dziewczynka ma swoją pasję KONIE bez których nie wyobraża sobie życia. Nagle do Idy dociera wieść że ze swoją rodziną muszą przeprowadzić się do Szwecji. Jak ma opuścić swoją przyjaciółkę? Czy będzie musiała opuścić stajnię i swojego ulubieńca konia Endiego? Czy będzie umiała się porozumieć z innymi? Dlaczego jej siostra chodzi na konie? Na te pytania odpowie wam ta książka jeśli ją przeczytacie. Przeczytałam książkę w wieku jedenastu lat. SUPER!!!

Tym razem coś dla dziewcząt i najlepiej takich, które kochają konie. Bowiem Ida, główna bohaterka tego opowiadania po prostu je uwielbia. Dziewczynka spędza w stadninie każdą wolną chwilkę. Praca przy koniach nigdy jej nie nudzi, a jazda na nich sprawia, że czuje się najszczęśliwszą osóbką na świecie :)

Jednak wkrótce w jej życiu dotąd bardzo spokojnym i ustabilizowanym mają nastąpić wielkie zmiany. Mama spodziewa się dziecka, tata w pracy został przeniesiony do Paryża, przeprowadzka, rozstanie z przyjaciółmi i... ukochaną stadniną. A w szczególności z jej mieszkańcami. Dla dziewczynki to niemalże koniec świata! Jest przerażona i nieszczęśliwa jednocześnie. Wie, że będzie bardzo tęskniła za szkołą, klasą, pracownikami stadniny. A najtrudniej jest jej się rozstać z Endim, jej pierwszym kucykiem, na którym nauczyła się jeździć. No cóż, decyzja rodziców jest jednak nie do odwołania. Czy Ida poradzi sobie w nowym kraju, wśród obcych jej ludzi? Koniecznie musicie dowiedzieć się...

IgaKot | 2015-04-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki