My z Bukovaca

6 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Zvižduk s Bukovca

źródło okładki: http://agrochowski.pl

Ewelina_Szłapa | 2019-07-24

Bukovac; po chorwacku Bukowiec to dzielnica Zagrzebia, a kiedyś - oddzielna miejscowość. Sięgnęłam po tę pozycję kilka lat po zakończeniu wojny na Bałkanach, głównie dlatego, że moja babcia pochodziła z dzielnicy o nazwie Bukowiec.
To powieść młodzieżowa, opisująca przeżycia nastolatków pochodzących z tej miejscowości i przeżywających przeróżne przygody. Pamiętam, że właśnie z tej książki dowiedziałam się, co to jest rakija.
Mimo, że dla współczesnej młodzieży może ona nieco "trącić myszką", bo bohaterowie nie korzystają ze smartfonów i nie wysiadują na Instagramie warto ją przeczytać, b y poznać realia życia młodzieży w byłej Jugosławii.

krystyna kalinowska | 2012-03-24

Dobra książka opisuje życie chłopaków z małej mieściny...